Dažnos kačių augintojų problemos – kaip jas išspręsti?

Dažnos kačių augintojų problemos. Būtų galima išvardinti dešimtis priežasčių kodėl verta auginti katę. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti, kad šio gyvūno auginimas reiškia ne  tik smagias akimirkas, bet ir tokias, kurios galbūt jus priverstų šiek tiek susinervinti. Taip yra todėl, kad iš tiesų kačių augintojai susiduria ir su labai įvairiais iššūkiais. Tad, kurie iš jų pasitaiko dažniausiai ir kaip su jais susidoroti.

Dažnos kačių augintojų problemos

Dažnos kačių augintojų problemos

Nagų žymės ant baldų, sienų, daiktų

Bene vienas dažniausiai pasitaikančių iššūkių, su kuriuo susiduria kačių augintojai, yra nagų žymės ant  įvairių interjero elementų. Belieka tik pridurti, kad katėms galąsti nagus, yra  visiškai natūralus bei įgimtas poreikis, tad jos tikrai to nenustos daryti, net jei šeimininkams tai ir nepatinka. Kitais žodžiais tariant, katės nagų galandimo klausimas yra ta situacija, prie kurios taikytis teks ne gyvūnui, o šeimininkui. Gera žinia bent jau ta, kad kiekvienas šeimininkas tikrai turi iš ko rinktis, norėdamas išspręsti šį klausim. Vienas iš sprendimo būdų, yra labai paprastas – jei gyvenate nuosavame name, tiesiog išleiskite savo augintinę  kiemą ar sodą kasdien – juose augantys medžiai taps puikiu nagų galandimo objektu. Tačiau ir tai dar ne viskas – taip pat galite sukurti specialiai šiai veiklai skirtą kampelį.

Naudinga pasidomėti:

Praktiškas pasirinkimas

Na, o pats efektyviausias bei patogiausias sprendimas yra draskyklės katėms. Bus idealu, jei kiekvienoje namų patalpoje ar erdvėje, kurioje lankosi gerų manierų nesilaikanti jūsų augintinė, turėsite bent po 1 ar 2 draskykles. Kačių draskyklės keičia augintinių įpročius, jei tuo pasirūpina ir šeimininkai. Šiandien jos gaminamos ypač įvairių dydžių bei formų. Todėl galite būti tikri – iš karto rasite tinkamiausio dydžio, formos, paskirties draskyklę. Tad toks gaminys tikrai neužims daug vietos jūsų namų patalpose (galima rinktis pagal poreikį erdvėms), be to, atrodo labai patraukliai ir estetiškai.

Nežinojimas, kaip suformuoti tinkamą mitybos racioną

Jei norite, kad jūsų augintinė gyventų labai ilgai, būtų sveika ir laiminga, tokiu atveju, labai svarbu suformuot ir tinkamą valgiaraštį. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad tikrai ne visi kačių augintojai žino, kaip suformuoti tinkamą mitybos racioną ir būtent tai tampa rimta problema. Nemaža dalis žmonių galvoja, kad jei katė bus veganė ar vegetarė, tai ji bus sveikesnė ir gyvenas ilgiau.

Dažnos kačių augintojų problemos – klaidingas sprendimas

Tačiau tai – tikrai nėra pats geriausias jūsų sprendimas, kurį galite priimti. Kadangi paversdami savo augintinę vegetare arba vegane, jūs užkirsite  kelią ir labai svarbių medžiagų, tokių, kaip taurinas, omega rūgščių gavimui. Šios medžiagos trūkumas jūsų katei gali sukelti regėjimo sutrikimus, širdies nepakankamumą ar staigią mirtį. Tad būtinai įtraukite į valgiaraštį ir mėsą, ir žuvį.

Būkite atsakingi už savo augintinius, išvenkite nagų žymių ant baldų!

TavoSiena.lt