Temos Archyvai: Sportas

Kovos su stresu priemonės. Išgyvenkime rudeninę depresiją paprasčiau: 9 patarimai

Kovos su stresu priemonės. Išgyvenkime rudeninę depresiją paprasčiau: 9 patarimai. Ruduo yra gražus metų laikas, tačiau, deja, labai dažnai lydimas nostalgiškos nuotaikos, net prastos miego kokybės. Tiesiog daugelis mūsų rudenį tampa pasyvesni, mažiau juda, ne taip sveikai maitinasi, pamiršta savimi rūpintis, ilsėtis. Visgi, kovoti su ta nostalgiška rudeniška nuotaika – ne tik kad galima, tačiau ir būtina. Net ir labai niūriomis dienomis jūsų nuotaika gali būti gera, savijauta puiki. Svarbiausia įtraukti kelis paprastus, kasdienius procesus, rutinas, kurios taip reikalingos Jūsų kūnui visus metus.

Kovos su stresu priemonės

Kovos su stresu priemonės
Lina Kivaka  iliustracija iš pexels.com
  1. Maisto papildai

Norint gerai jaustis, svarbu, kad organizmas būtų aprūpintas visomis jam reikalingomis medžiagomis. Kadangi viską, ko reikia kūnui, gauti su mityba yra sunku – puikia alternatyva tampa maisto papildai. Juos įsigyti galite bullpower.lt internetinėje prekybos vietoje. Rudenį, kai imunitetas dažniausiai nusilpsta, į kasdienį racioną siūloma įtraukti amino rūgštis, omega riebiąsias rūgštis, o gal ir paprasčiausiai kompleksinius vitaminus.

  1. Sportas

Bet kokia fizinė veikla gali padėti jums jaustis kur kas geriau. Tai yra faktas. Svarbiausia, kad gera savijauta džiugins ne tik kūną, tačiau ir sielą. Nebūtina aktyviai sportuoti, net ir 10 000 žingsnių per parą gali padaryti stebuklus. Ypač, kai tie žingsniai skaičiuojami lauke, geru oru, kartu „renkant“ ir vitaminą D.

Ketut Subiyanto  iliustracija iš pexels.com

  1. Sveika mityba

Turbūt net neverta sakyti, kad sveika mityba gali padėti jums jaustis kur kas geriau. Pirmiausia dėl to, kad organizmas aprūpinamas jam reikalingomis medžiagomis, o antra ir dėl to, kad sveika mityba –  dažniausiai lengva, o tai leidžia išvengti per didelio apsunkimo, kuris tamsiuoju metų laiku tikrai labai vargina.

  1. Poilsis

Daugelis žmonių šiais laikais gyvena itin aktyviai ir paprasčiausiai pamiršta, kad poilsis yra mūsų energijos ir sveikatos šaltinis. O ilsėtis yra būtina. Taip, kaip jums labiausiai patinka. Tačiau medikų rekomendacijos dažniausiai yra praleisti mažiau laiko prie ekranų, kadangi naršymo veikla – labiau darbas nei poilsis.

  1. Neignoruokite prastos savijautos

Blogai, kai žmogus prastai jaučiasi, tačiau jis apsimeta, kad viskas yra gerai. Tai galioja ne tik tokiu atveju, kai yra juntamas koks nors fizinis diskomfortas. Psichologinės ligos, nuovargis ir panašiai – lygiai taip pat veikia žmogų ir gali labai apsunkinti rudens dienas. Dėl to reikia kokybiškai ilsėtis, o jeigu jaučiatės vis tiek blogai – keliauti pas medikus konsultacijai, tyrimams.

Dar keli patarimai

  1. Venkite žalingų įpročių

Kai nuotaika yra prasta – žalingi įpročiai gali ją pabloginti dar labiau. Rūkymas, alkoholis ir net labai didelis kofeino kiekis – jūsų sveikatai neigiami įpročiai. Ne tik fizinei, tačiau taip pat ir psichologinei, kurie rudens metu dėl tamsių dienų gali būti ir taip ne pati geriausia.

  1. Bendraukite 

Jeigu Jums liūdna – bendraukite. Žmogus yra socialus gyvūnas, tad reikia sau suteikti galimybę kuo daugiau laiko praleisti tarp kitų žmonių. Žinoma, tik tokiu atveju, kai jums to norisi. Tačiau užsidarymas namuose – dažnai yra prastos savijautos priedėlis.

Helena Lopes  iliustracija iš pexels.com

  1. Optimali miego kokybė

Rudens metu dažniausiai norisi miegoti daugiau nei vasarą. Tai yra normalu. Tiesa, optimalios 8-9 valandos dažniausiai yra geriausias pasirinkimas. Norime pabrėžti, kad per mažai miego yra taip pat blogai kaip ir per daug miego.

  1. Užsiimkite malonia veikla

Jeigu norite tamsiuoju metų laiku jaustis kuo geriau – užsiimkite veikla, kuri jums kelia pasitenkinimą.

SEO talpina

Pre workout papildai – kam jie reikalingi

Pre workout papildai. Pre workout – tai yra maisto papildai, kurie dažniausiai vartojami prieš sportinę veiklą siekiant pagerinti treniruotės intensyvumą, energiją, jėgą, ištvermę ir fizinį pajėgumą. Šie preparatai paprastai sudaryti iš įvairių veikliųjų medžiagų, tokių kaip kofeinas, beta-alaninas, kreatinas, citrulino malatas, L-argininas ir kt.

Pre workout papildai

Pre workout papildai

Kofeinas yra dažniausiai naudojama medžiaga pre workout papilduose, kadangi jis padeda padidinti energijos lygį ir sumažinti nuovargį.

Pre workout papildų sudėtis gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir prekės ženklo (pvz. Cellucor, BSN, Mutant, Universal Nutrition, Olimp ir kt.).

Jų rasite internetu – www.sportuojantys.lt arba šioje nuorodoje.

Naudinga pasidomėti:

Pre workout sudėtyje dažniausiai naudojamos veikliosios medžiagos:

1. Kofeinas – tai stimuliuojanti medžiaga, kuri padeda tonizuoti, sumažinti nuovargį.

2. Kreatinas – tai medžiaga, kuri padeda padidinti raumenų trumpalaikę ištvermę, taip pat gali padėti padidinti raumenų masę ir jėgą. Nepamirškite, kad kreatinas gali kaupti vandenį organizme.

3. Beta-alaninas – tai amino rūgštis, kuri padeda sumažinti raumenų nuovargį ir pagerinti ištvermę.

4. L-citrulino malatas – tai amino rūgštis, kuri padeda padidinti azoto oksido kiekį organizme, pagerinti kraujotaką ir padidinti ištvermę. Tai padėt pakelti sportą į kitą lygį ir treniruotis dar sunkiau negu įprastai.

5. L-argininas – tai amino rūgštis, kuri taip pat padeda padidinti azoto oksido kiekį, pagerinti kraujotaką ir padidinti ištvermę. Tai svarbu intensyvesnei treniruotei, kur galite kelti didesnius svorius.

6. BCAA (angliškai: „Branch Chain Amino Acids“) – tai baltymų sudedamosios dalys, t. y. aminorūgštys, kurių organizmas negali sintetinti pats, todėl reikalinga jų papildoma vartojimo. Jie padeda palaikyti raumenų masę, atkurti raumenų audinius ir pagerinti ištvermę.

7. Vitaminai ir mineralai – reikalingi bendros sveikatos palaikymui.

Vartojant prieštreniruotinius papildus, reikalinga tiek treniruotės metu, tiek visos dienos metu išgerti didesnį kiekį vandens, kadangi kofeinas pašalina vandenį iš organizmo.

Pre-workout papildai turi būti naudojami atsargiai ir laikantis rekomenduojamos dozės, kadangi per didelis jų vartojimas gali sukelti neigiamų pasekmių, tokių kaip nemiga, nerimas, aukštas kraujo spaudimas arba širdies ritmo sutrikimai. Juk šių produktų sudėtyje yra didelis kiekis kofeino, kuris tinkamas ne kiekvienam žmogui.

Tad jeigu turite sveikatos sutrikimų, vartojate vaistus, esate nepilnametis, nėščia ar maitinanti moteris, tuomet nerekomenduojama vartoti minėtų preparatų.

Trumpai tariant, pre workout reikalingi tam, kad sporto metu padidintų jūsų energijos lygį ir ištvermę. Tokiu būdu galėsite sunkiau treniruotis ir siekti savo tikslus, ar tai būtų raumenų auginimas, riebalų deginimas, ištvermės ar jėgos ugdymas.

Sportuojantys – kartu tobulėjantys

Straipsniai SEO

Kaunas Hockey ledo ritulys

Kaunas Hockey ledo ritulys.

Kaunas Hockey ledo ritulys. Ledo ritulys Lietuvoje atsirado 1922 metais. Pirmasis Lietuvos ledo ritulio čempionatas buvo 1926 metais. 1938 metais Lietuva įstojo į ledo ritulio bendruomenes gretas. Ledo ritulys tai komandinis žaidimas ant ledo, kurio pagrindinis tikslas įmušti ritulį į vartus. Šis žaidimas reikalauja gero fizinio pasirengimo. Ledo ritulys labai populiarus žaidimas visame pasaulyje. Ši sporto šaka tinka tiek vyrams, tiek moterims. Šiais laikais vis daugiau moterų susidomi šia sporto šaka ir pasiekia gan aukštų rezultatų.

Kaunas Hockey ledo ritulys

Kaunas Hockey ledo ritulys

 
Ledo ritulio taisyklės

Ledo ritulio žaidimo trukmė yra 3 kėliniai po 20 min. Žaidėjai žaidžia 51-61 metro ilgio bei 26-30 metrų pločio aikštelėje, aikštelės bortų dydis yra 1,17 metrų ar 1,22 metrų aukščio. Pagrindinis žaidimo tikslas įmušti į vartus arba juos apginti, šių vartų dydis yra 1,83 metrų pločio bei 1,22 metrų aukščio. Šio žaidimo pagrindinis įrankis – ledo ritulio lazdos bei ledo ritulys. Ledo ritulio lazdos parametrai: ilgis 163 cm, storis 2.5 cm bei kablio plotis nuo 5 cm iki 7,5 cm dydžio. Ledo ritulio dydis taip pat turi būti atitinkamas siekiant  žaisti profesionalų ledo ritulį. Ritulys pagamintas iš juodos gumos, jo dydis: skersmuo 7.62 cm, storis 2,54 cm bei svoris nuo 156 g iki 176 g. Žaidimo metu aikštelėje visada būna 3 teisėjai, kurie prižiūri žaidimą bei skiria nuobaudas nusižengusiems žaidėjams. Ledo ritulininkai turi kiek kitokią aprangą nei kitos sporto šakos. Ledo ritulio aprangą sudaro: kojų, alkūnių, krūtinės, pirštines bei šalmus. Ledo ritulys kaip ir kitos sporto šakos gali būti skirstomos į profesionalų lygas ir į mėgėjų.

Kaunas Hockey ledo ritulio komanda

Kaunas hockey tai viena iš reprezentacinių Kauno ledo ritulio komandų. Kaunas Hockey klubas įsikūrė 2017 metais. Per Šį trumpą laikotarpį klubas spėjo sudalyvauti Lietuvos čempionatuose, bei iškovoti aukso, sidabro ir bronzos medalius. Kaunas Hockey akademija turi mišrias grupes: vaikų, entuziastų bei džentelmenų. Šiame klube laukiami visi norintys sportuoti bei sužinoti daugiau apie ledo ritulio žaidimą.

Straipsniu talpinimas