Temos Archyvai: Sveikata

Maisto papildai ne tik sportuojantiems

Maisto papildai ne tik sportuojantiems. Papildai yra skirti kiekvienam žmogui, norinčiam papildyti savo mitybos racioną reikalingomis medžiagomis. Visgi, dažniausiai maisto papildus vartoja sportininkai, siekiantys ypatingų rezultatų vienoje ar kitoje sporto šakoje. Vienas iš labiausiai mėgstamų sportininkų papildų raumeninei masei bei jėgai didinti – kreatinas. Būtent apie šią medžiagą šiame straipsnyje ir papasakosiu.

Maisto papildai ne tik sportuojantiems

Maisto papildai ne tik sportuojantiems

Kaip jau minėjau, kreatinas yra populiariausias bei dažniausiai vartojamas maisto papildas ne tik tarp elitinių atletų, tačiau ir tarp sportininkų mėgėjų. Dažniausiai kreatinas vartojamas užsiiminėjant kultūrizmu, fitnesu, jėgos sportu, tačiau neretai vartoja ir dviratininkai, bėgikai ar kiti „judresnių“ sporto šakų atstovai. Kreatinas buvo atrastas dar 1835-aisiais. Kreatinas yra natūrali mėsos, ypač raudonos, sudedamoji dalis. Kreatinas padeda raumenims pritraukti vandens į raumenų ląsteles, tokiu būdu padidindamas tiek raumeninę masę, tiek jėgą. Visgi, rinkoje yra daug įvairių kreatino formų, tačiau pradedančiajam siūlytumėme rinktis pačią papraščiausią, dažniausiai aptinkamą bei veiksmingiausia laikomą formą – kreatino monohidratą.

Naudinga pasidomėti:

Kaip vartojamas kreatinas

Kreatinas vartojamas įvairiai, nuo 5 iki 25 gramų per dieną. Visgi, įvairių mokslinių tyrimų dėka buvo prieita dažniausiai vartojamų kreatino dozių bei vartojimo pobūdžio. Kreatinas yra tokia medžiaga, kuria organizmas turi būti užpildytas pačioje pradžioje. Taigi, tik pradedant vartoti kreatiną, siūlytumėme pirmas 5-7 dienas vartoti dvigubą jo dozę, pavyzdžiui 20 gramų jeigu palaikymo fazėje bus vartojami 10 gramų. Visgi, kreatino dozė priklauso nuo vartojančio žmogaus kūno svorio. Siūlytumėme vartoti 5 gramus kreatino atitinkamai 30-45 kilogramams kūno svorio. Taigi, 90 kilogramų sveriantis atletas palaikymo fazėje turėtų vartojimo 10-15 gramų kreatino, o įkrovos fazėje – 20-30 gramų. Visgi, praktikoje pastebima, jog netgi nedarant įkrovos fazių yra pasiekiami teigiami jėgos bei raumeninės masės prieaugiai. Nedarant įkrovos, siūlytumėme vadovautis formule, jog kiekvieniems 30-45 kilogramams kūno svorio reikia 5 gramų kreatino. Kreatiną dienos metu geriausia vartoti tuomet, kai skrandis yra tuštesnis – ryte tik pabudus, prieš treniruotę, po jos, prieš miegą ar tarp valgių. Taip pat, siūlytumėme kreatiną vartoti su greitaisiais angliavandeniais, pavyzdžiui, sultimis.

Svarbiausias yra purumas

Rinkoje yra įvairiausių kreatino produktų, tačiau įsigyjant kreatino produktą visų pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į jo purumą. Kuo puresnis kreatinas, tuo lengviau pasisavinamas organizmo, tuo labiau jaučiamas jo poveikis. Vienas puriausių, vartojusiųjų pripažintas – tai Amix Creatine Monohydrate. Būtent šis kreatinas yra ypač purus (mikronizuotas – suskaidytas į daleles) bei kliniškai (HPLC) ištirtas. Rekomenduojame vartoti po 2-3 dozatoriaus samtelius dienos bėgyje, pavyzdžiui, porciją ryte ant tuščio skrandžio bei po porciją prieš ir po treniruotės. Vartojant kreatiną būtina suvartoti didesnį vandens kiekį (3 litras ir daugiau) per dieną.

Ar saugu

Visgi, kiekvienam žmogui aktualu ar vartojamas produktas yra saugus. Daugumos mokslinių tyrimų dėka buvo prieita išvados, jog kreatinas yra saugus vartojant jį netgi kelerius metus, tačiau optimalus kreatino ciklas – 8 savaitės. Po 8 savaičių kreatino vartojimo siūlome padaryti bent jau 4 savaičių pertrauką. Retai atvejais atsiranda žmonių, kurių organizmai netoleruoja kreatino dėl tam tikrų skrandžio ar inkstu ligų. Tokiems žmonėms siūlytumėme vartoti kreatino monohidratą kapsulėmis (pavyzdžiui, tokiu būdu nedirginamas žmogaus jautrus skrandis) arba tiesiog kitos formos kreatiną (kre-alkaliną, kreatino HCL ir pan.).

Išvada – Maisto papildai ne tik sportuojantiems

Apskritai, kreatinas yra laikomas vienu veiksmingiausiu, beje ir vienu pigiausiu maisto papilu raumeninei masei bei jėgai didinti. Kiekvienas, norintis pagerinti sportinius rezultatus, turėtų išbandyti šią medžiagą.

SEO straipsnių talpinimas

Lauko kubilai ir jų nauda

Lauko kubilai ir jų nauda. Šis gaminys yra populiarėjantis sprendimas, norintiems atsipalaiduoti gamtos apsuptyje ir pasinaudoti hidromasažo bei šilumos terapijos privalumais. Vis dar abejojantiems naudinga sužinoti apie lauko kubilų naudą, montavimo procesą, priežiūros ypatybes bei kainas, kurios gali „laukti” ar „pasivyti”.

Lauko kubilai ir jų nauda

Lauko kubilai ir jų nauda

Lauko kubilai teikia tiek fizinę, tiek emocinę naudą. Pagrindiniai jų privalumai apima:

  1. Fizinė sveikata:
    • Raumenų atsipalaidavimas: Karštas vanduo ir masažinės srovės skatina raumenų atsipalaidavimą, mažina įtampą bei skausmą po fizinio krūvio.
    • Kraujotakos gerinimas: Kubilo šiluma plečia kraujagysles, pagerina kraujo cirkuliaciją ir padeda greičiau atsigauti po traumų ar įtampos.
    • Streso mažinimas: Hidroterapija mažina kortizolio lygį kraujyje, skatinant atsipalaidavimą.
  2. Emocinė gerovė:
    • Psichologinis atsipalaidavimas: Laiko leidimas šiltoje aplinkoje gamtos apsuptyje padeda sumažinti nerimą ir pagerinti nuotaiką.
    • Socialinė nauda: Kubilas tampa puikiu vietos bendravimo įrankiu šeimai ar draugams.
  3. Imuninės sistemos stiprinimas:
    • Reguliarus šilumos terapijos naudojimas stiprina organizmo imunitetą, gerina miego kokybę ir bendrą savijautą.

Naudinga pasidomėti:

Kubilo montavimas

Lauko kubilo montavimas reikalauja tinkamo planavimo. Pagrindiniai montavimo žingsniai:

  1. Vietos pasirinkimas:
    • Kubilas turėtų būti pastatytas stabilioje vietoje, toli nuo medžių, kad būtų išvengta lapų ir šakų kritimo į vandenį.
    • Rekomenduojama pasirinkti vietą su geru drenažu, kad vanduo aplink kubilą nesikauptų.
  2. Pagrindo paruošimas:
    • Dažniausiai naudojamas betono pagrindas arba medinė platforma. Tai užtikrina kubilo stabilumą ir ilgaamžiškumą.
    • Pagrindas turi būti visiškai lygus ir pakankamai tvirtas, kad atlaikytų užpildyto kubilo svorį.
  3. Šildymo sistemos įrengimas:
    • Malkomis kūrenama krosnelė: Tradicinis ir ekologiškas sprendimas, nereikalaujantis elektros.
    • Elektrinis šildymas: Patogus, bet reikalaujantis elektros tiekimo prie vietos.
    • Dujų arba kombinuotas šildymas: Efektyvus sprendimas, jei yra prieiga prie dujų tinklų.
  4. Vandens tiekimas:
    • Kubilas gali būti pildomas rankiniu būdu arba prijungiamas prie vandentiekio sistemos.

Kubilo priežiūra

Tinkama priežiūra yra būtina norint užtikrinti kubilo ilgaamžiškumą ir higieną. Svarbiausi aspektai:

  1. Vandens kokybės palaikymas:
    • Filtravimo sistemos: Kubilo vanduo turi būti reguliariai filtruojamas, kad būtų pašalintos nešvarumai.
    • Chemikalų naudojimas: Vandens dezinfekcijai naudojami specialūs chemikalai, pavyzdžiui, chloro arba aktyvaus deguonies preparatai.
    • PH lygio kontrolė: Vandens rūgštingumas turi būti reguliuojamas, kad būtų užtikrinta odos ir kubilo medžiagų apsauga.
  2. Reguliarus valymas:
    • Vidinio paviršiaus valymas: Naudojamos specialios valymo priemonės, kurios nekenkia mediniams arba plastikiniams paviršiams.
    • Vandens keitimas: Priklausomai nuo naudojimo dažnumo, rekomenduojama keisti vandenį kas 1–3 mėnesius.
  3. Krosnelės priežiūra:
    • Malkomis kūrenamos krosnelės turi būti reguliariai valomos nuo pelenų, kad būtų išlaikytas efektyvumas.
    • Elektrinių šildymo elementų priežiūrai būtina tikrinti jų veikimą ir valyti kalkių nuosėdas.

Lauko kubilų kainos

Lauko kubilų kaina priklauso nuo dydžio, medžiagų, šildymo sistemos ir papildomų funkcijų. Žodžiu, komplektacijos. Lentelėje pateikiamos apytikslės kainos:

Kubilo tipasDydis (asmenų skaičius)Kaina (EUR)Funkcijos
Medinis kubilas4–61000–1500Malkų krosnelė, paprasta konstrukcija
Plastikinis kubilas4–61200–2000Geresnė izoliacija, lengvesnė priežiūra
Hidromasažinis kubilas6–82500–5000Masažinės srovės, LED apšvietimas
Elektrinis kubilas4–83000–6000Elektrinis šildymas, filtravimo sistema

Papildomai gali būti taikomi montavimo, transportavimo bei priežiūros išlaidų mokesčiai. Kainos taip pat gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir individualių užsakovo poreikių.

Išvada – Lauko kubilai ir jų nauda

Lauko kubilai yra puiki investicija į sveikas pramogas ir poilsio gerovę. Jie ne tik teikia fizinę ir emocinę naudą, bet ir suteikia galimybę mėgautis privačia erdve gamtoje. Tinkamai prižiūrimi, jie tarnauja daugelį metų, o skirtingi modeliai leidžia pasirinkti tinkamiausią variantą pagal poreikius ir biudžetą. Norint maksimizuoti kubilo ilgaamžiškumą ir funkcionalumą, svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą montavimą, reguliarią priežiūrą ir vandens kokybę.

SEO straipsnių talpinimas

Reabilitacija po traumų ir operacijų Kaune – Svarbi

Reabilitacija po traumų ir operacijų. Tai jūsų kelias atgal į aktyvų ir sveiką gyvenimą po traumos, operacijos ar ligos. Dažnai žmonės bijo ar dvejoja pradėti reabilitaciją, nes nežino, kaip ji veikia, kiek tai užtruks ar kiek kainuos. Tačiau svarbu suprasti, kad reabilitacija ne tik padeda greičiau atsigauti, bet ir mažina skausmą bei užkerta kelią problemų pasikartojimui. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl ji tokia svarbi, kokius rezultatus galite pasiekti, ir pateiksime praktinių patarimų, kaip pradėti šį procesą.

Reabilitacija po traumų ir operacijų

Reabilitacija po traumų ir operacijų

Ką iš tikrųjų reiškia reabilitacija?

Įsivaizduokite: po traumos ar operacijos jūsų kūnas yra tarsi namas, kuriam reikia remonto. Reabilitacija – tai visų statybos darbų planas, kuris padeda sustiprinti silpnas vietas, atstatyti pažeistus „pamatus“ ir sukurti stipresnę struktūrą. Ji apima įvairias veiklas: nuo judesių terapijos iki masažų ar specialių procedūrų, skirtų sumažinti skausmą.

Reabilitacijos tikslas – padėti jums grįžti prie mėgstamos veiklos be diskomforto ar apribojimų. Ar tai būtų sportas, darbas sode, ar tiesiog kasdieniai namų ruošos darbai, viską galite pasiekti su tinkama pagalba.


Kodėl po traumos ar operacijos reabilitacija yra būtina?

1. Greičiau atstatysite prarastas funkcijas
Traumos ar operacijos metu dažnai nukenčia raumenys, sąnariai ar net nervai. Dėl to gali būti sunku vaikščioti, kelti daiktus ar net tiesiog sėdėti be diskomforto. Reabilitacijos metu specialistai ne tik padės atkurti šias funkcijas, bet ir išmokys jus, kaip išvengti pakartotinių problemų.

2. Skausmo mažinimas
Lėtinis ar ūmus skausmas yra dažna problema po operacijų ar traumų. Specialios technikos, tokios kaip masažai, kineziterapija ar fizioterapija, efektyviai mažina skausmą, o ilgainiui jis gali visai išnykti. Daugiau apie skausmo valdymo galimybes galite sužinoti „Solidatum“ skausmo klinikoje Kaune.

3. Jausitės stipresni ir savarankiškesni
Reabilitacija ne tik atkuria kūno funkcijas, bet ir gerina jūsų savijautą bei pasitikėjimą savimi. Pajusite, kad galite daryti tai, ką galbūt buvote pamiršę ar bijojote daryti.

4. Užkirsite kelią ilgalaikėms problemoms
Negydomos traumos ar netinkamai atliktas reabilitacijos procesas gali sukelti rimtesnių problemų ateityje, pavyzdžiui, lėtinį skausmą ar sąnarių sustingimą. Reabilitacijos specialistai padės užtikrinti, kad taip nenutiktų.


Ką galite pasiekti reabilitacijos pagalba?

Štai keli pavyzdžiai, ką žmonės dažniausiai pasiekia reabilitacijos metu:

  • Vėl pradeda vaikščioti be lazdelės ar kitų pagalbinių priemonių.
  • Atgauna gebėjimą judėti taip, kaip prieš traumą.
  • Sumažina arba visiškai atsikrato lėtinio skausmo.
  • Pradeda užsiimti mėgstama veikla, pvz., bėgiojimu ar sportu.
  • Jaučiasi stipresni ir energingesni kasdieniame gyvenime.

Kaip vyksta reabilitacija?

Dažnai žmonės nežino, nuo ko pradėti. Procesas atrodo sudėtingas, tačiau iš tiesų viskas yra aišku ir paprasta, kai turite tinkamą komandą. Štai kaip viskas vyksta „Solidatum“ klinikoje:

  1. Pradėkite nuo konsultacijos su specialistu
    Pirmasis žingsnis – pasikalbėti su reabilitacijos gydytoju. Jis išklausys jūsų nusiskundimų, įvertins situaciją ir parengs individualų planą.
    👉 Registruokitės čia ir gaukite konsultaciją jau dabar.
  2. Individualus planas – raktas į sėkmę
    Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl nėra vieno universalaus plano. Jums bus parinkti tinkamiausi pratimai, procedūros ir, jei reikia, medikamentinis gydymas.
  3. Procedūrų atlikimas
    Pradėsite vykdyti specialisto sudarytą planą. Tai gali apimti lengvus tempimo pratimus, gydomuosius masažus, fizioterapijos procedūras ir kt.
    Daugiau apie procedūras sužinosite čia.
  4. Tolesnė priežiūra ir rekomendacijos
    Kai pasieksite pirmuosius rezultatus, gydytojas patikrins, kaip sekasi, ir, jei reikia, pakoreguos planą. Taip pat gausite patarimų, kaip savarankiškai tęsti reabilitaciją namuose.

Kodėl verta rinktis „Solidatum“ reabilitaciją?

  • Specialistai, kurie rūpinasi jumis
    Klinikoje dirba profesionalūs gydytojai ir kineziterapeutai, kurie ne tik turi ilgametę patirtį, bet ir geba pritaikyti gydymą individualiems poreikiams.
  • Modernūs metodai ir įranga
    Procedūroms naudojama naujausia įranga, kuri padeda pasiekti geresnių rezultatų per trumpesnį laiką.
  • Patrauklios kainos
    „Solidatum“ reabilitacijos paslaugų kainos yra prieinamos daugeliui pacientų, o dažnai taikomos ir nuolaidos.
  • Patogumas
    Galite užsiregistruoti internetu vos per kelias minutes.

Patarimai, kaip pasiruošti reabilitacijai

  1. Būkite kantrūs
    Reabilitacija reikalauja laiko, todėl nereikia tikėtis stebuklų per kelias dienas. Svarbiausia – nuoseklumas ir motyvacija.
  2. Pasitikėkite specialistais
    Jūsų gydytojas ir terapeutas yra geriausi jūsų partneriai šioje kelionėje. Nebijokite užduoti klausimų ir dalintis savo jausmais.
  3. Atlikite pratimus namuose
    Net ir paprasti pratimai, atliekami namuose, gali duoti didžiulę naudą. Jūsų specialistas jus pamokys, kaip juos atlikti teisingai.

Pabaigai – Reabilitacija po traumų ir operacijų Kaune

Reabilitacija nėra tik fizinis procesas – tai jūsų kelias į geresnį gyvenimą be skausmo ir apribojimų. Pasirinkite „Solidatum“ kliniką Kaune, kur profesionalų komanda padės jums kiekviename žingsnyje. Užsiregistruokite jau šiandien ir pradėkite savo kelionę link sveikatos!

Leiskite mums padėti jums grįžti į pilnavertį gyvenimą!

SEO straipsniu talpinimas

Kas tai yra žingsniamatis – kaip jis veikia, kodėl jį naudinga naudoti kasdien

Kas tai yra žingsniamatis. Žingsniamatis – tai technologija, kuri pastaruoju metu tapo daugelio kasdienio gyvenimo dalimi. Nesvarbu, ar esate sportininkas, siekiantis pagerinti savo fizinę būklę, ar tiesiog norite išlikti sveiki, žingsniamatis gali būti neįkainojamas įrankis, padedantis stebėti jūsų fizinį aktyvumą. Tačiau kodėl šis nedidelis prietaisas sulaukė tokio dėmesio? Kuo jis naudingas ir kaip tinkamai jį naudoti, kad gautumėte maksimalią naudą?

Kas tai yra žingsniamatis?

Kas tai yra žingsniamatis

Žingsniamatis yra prietaisas, kuris skaičiuoja jūsų nueitus žingsnius. Šis mažas, bet galingas įrenginys matuoja kiekvieną jūsų judesį ir pateikia duomenis apie jūsų aktyvumą per dieną.

Šiandien žingsniamatis yra prieinamas ne tik kaip atskiras prietaisas, bet ir integruotas į daugybę išmaniųjų laikrodžių, telefonų ir apyrankių. Tai reiškia, kad dabar kiekvienas gali stebėti savo aktyvumą bet kuriuo metu ir bet kur.

Kaip veikia žingsniamatis?

Žingsniamatis veikia naudodamas akselerometrą – mažą jutiklį, kuris fiksuoja jūsų kūno judesius erdvėje. Kiekvieną kartą, kai jūsų kūnas juda vertikaliai ar horizontaliai, prietaisas skaičiuoja šį judesį kaip žingsnį. Dėl šios technologijos žingsniamatis tampa patikimu prietaisu, galinčiu tiksliai apskaičiuoti ne tik jūsų nueitų žingsnių skaičių, bet ir sudegintas kalorijas bei nueitą atstumą.

Dauguma šiuolaikinių žingsniamačių naudoja ne tik akselerometrą, bet ir papildomus jutiklius, tokius kaip giroskopai ar GPS, kad dar tiksliau matuotų jūsų judėjimą. Tai leidžia stebėti ne tik kasdienį vaikščiojimą, bet ir įvairią fizinę veiklą, pavyzdžiui, bėgimą, važiavimą dviračiu ar net plaukimą.

Kodėl žingsniamatis yra naudingas?

Žingsniamatis gali padėti geriau suprasti, kiek iš tiesų judate per dieną. Tyrimai rodo, kad didelė dalis žmonių per dieną nueina gerokai mažiau žingsnių nei rekomenduojama sveikatai. Pavyzdžiui, sveikatos specialistai rekomenduoja nueiti bent 10 000 žingsnių per dieną, tačiau daugelis suaugusiųjų vos pasiekia 3 000–5 000 žingsnių ribą. Žingsniamatis padeda įvertinti jūsų kasdienę veiklą ir gali tapti motyvacijos šaltiniu siekti didesnio aktyvumo.

Pagrindiniai žingsniamačio privalumai:

  1. Motyvacija judėti daugiau. Vienas pagrindinių žingsniamačio privalumų yra tai, kad jis skatina jus daugiau judėti. Daugelis žmonių pastebi, kad pradėję naudoti žingsniamatį jie tampa sąmoningesni apie savo aktyvumą ir pradeda daugiau vaikščioti.
  2. Sveikatos gerinimas. Reguliarus judėjimas turi daugybę sveikatos privalumų – jis gali sumažinti širdies ligų, diabeto, nutukimo ir kitų sveikatos problemų riziką. Žingsniamatis padeda lengviau siekti šių tikslų, nes leidžia stebėti, kiek judate kasdien.
  3. Sekimas ir analizė. Dauguma šiuolaikinių žingsniamačių siūlo galimybę sekti ne tik žingsnių skaičių, bet ir kitus sveikatos rodiklius, tokius kaip miegas, širdies ritmas ar sudegintos kalorijos. Tai suteikia išsamią informaciją apie jūsų bendrą fizinę būklę ir padeda analizuoti, kaip jūsų gyvenimo būdas veikia jūsų sveikatą.
  4. Tikslų nustatymas ir stebėjimas. Dauguma žingsniamačių leidžia nustatyti kasdienius žingsnių tikslus ir sekti jų įgyvendinimą. Tai gali būti labai naudinga, jei siekiate ilgalaikių sveikatos ar svorio metimo tikslų.

Kaip žingsniamatis gali padėti kasdien?

  1. Pagerina sąmoningumą apie savo veiklą. Daugelis žmonių net nesuvokia, kiek mažai jie juda per dieną, kol pradeda naudoti žingsniamatį. Tai puikus būdas įvertinti savo dabartinę būklę ir pamatyti, ar reikia daugiau judėti.
  2. Padeda mažinti stresą. Judėjimas, ypač vaikščiojimas gryname ore, gali padėti sumažinti stresą ir pagerinti nuotaiką. Žingsniamatis gali paskatinti jus išeiti pasivaikščioti per darbo pertraukas arba vakare, kai norite atsipalaiduoti.
  3. Skatina siekti tikslų. Nustatyti tikslai, pavyzdžiui, kasdien nueiti 10 000 žingsnių, gali tapti kasdieniu iššūkiu, kuris motyvuoja siekti daugiau. Tai taip pat gali padėti kurti ilgalaikius sveikos gyvensenos įpročius.
  4. Kontroliuoja svorį. Jei stengiatės išlaikyti ar sumažinti svorį, žingsniamatis gali būti puikus įrankis, leidžiantis sekti, kiek kalorijų sudeginate kasdien, ir padėti geriau suprasti savo energijos balansą.

Kaip išsirinkti tinkamą žingsniamatį?

Rinkoje yra daugybė žingsniamačių modelių, kurie siūlo įvairias funkcijas ir kainų lygius. Renkantis žingsniamatį svarbu atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių veiksnių:

  1. Tikslumas. Svarbu pasirinkti žingsniamatį, kuris tiksliai skaičiuoja žingsnius. Kai kurie pigesni modeliai gali klysti ir fiksuoti neteisingą žingsnių skaičių, todėl verta rinktis patikimą prekės ženklą arba perskaityti atsiliepimus apie konkretų modelį.
  2. Papildomos funkcijos. Jei norite stebėti daugiau nei tik žingsnius, apsvarstykite žingsniamačius su papildomomis funkcijomis, tokiomis kaip širdies ritmo stebėjimas, GPS, miego sekimas ar net pranešimų iš telefono rodymas. Tai gali suteikti dar daugiau naudos ir padėti išsamiau analizuoti savo aktyvumą.
  3. Patogumas. Kadangi žingsniamatį naudosite kasdien, jis turi būti patogus dėvėti. Pasirinkite modelį, kuris tinka jūsų gyvenimo būdui – ar tai būtų apyrankė, laikrodis ar paprastas klipsas, kurį galite prisegti prie drabužių.
  4. Baterijos veikimo laikas. Kai kurie žingsniamačiai turi ilgai veikiančias baterijas, kurios gali laikyti kelis mėnesius, o kiti turi būti kraunami kas kelias dienas. Atsižvelkite į savo poreikius ir pasirinkite prietaisą, kuris atitiks jūsų gyvenimo ritmą.

Žingsniamatis – tai ne tik prietaisas, skirtas skaičiuoti jūsų žingsnius. Tai įrankis, galintis padėti jums tapti aktyvesniems, gerinti sveikatą ir net siekti ilgalaikių tikslų.

SEO straipsnių talpinimas

Kaip Paruošti Dviratį Naujam Sezonui

Kaip paruošti dviratį naujam sezonui. Sugrįžus šiltiems orams, dviratis vėl tampa mėgstama transporto priemone, tiek laisvalaikiui, tiek kasdienių reikmių tenkinimui. Norint mėgautis sklandžiu ir saugiu važiavimu, svarbu tinkamai paruošti dviratį naujam sezonui. Pateikiame išsamų vadovą, kaip atlikti būtiniausias priežiūros procedūras prieš išridenat dviratį iš garažo.

Kaip paruošti dviratį naujam sezonui

Kaip paruošti dviratį naujam sezonui

Dviračio Valymas

Pirmas žingsnis – kruopštus dviračio valymas. Žiemos metu jame gali kauptis druska, purvas ir kiti nešvarumai, kurie ilgainiui gali pakenkti dviračio komponentams.

  • Rėmo ir ratų valymas: naudokite šiltą vandenį ir švelnų ploviklį. Švarus rėmas ne tik atrodo geriau, bet ir galima lengviau pastebėti galimus įtrūkimus ar kitus defektus.
  • Grandinės ir pavarų valymas: naudokite specialų grandinės valiklį arba riebalus tirpdantį skystį. Švari grandinė ir žvaigždės užtikrina geresnį pavarų perjungimą ir mažiau dėvisi.

Tada, naudodami švelnų ploviklį ir šiltą vandenį, išplaukite likusią dviračio dalį. Plovimo pabaigojesvarbu iš naujo sutepti visus judančius komponentus, ypač grandinę.

Techninė Priežiūra

  • Grandinės tepimas: pasirinkite tinkamą tepalą pagal orų sąlygas. Tepalas apsaugo grandinę nuo rūdijimo ir užtikrina sklandų jos judėjimą.
  • Padangų patikra ir pripūtimas: patikrinkite padangas dėl įpjovimų, įtrūkimų ir kitų pažeidimų. Pripūskite padangas iki rekomenduojamo slėgio, kuris paprastai nurodomas ant padangos šono.
  • Stabdžių sistema: patikrinkite, ar stabdžių trinkelės neperdėm nudėvėtos, ir ar stabdžių svirtys veikia sklandžiai. Jei reikia, sureguliuokite stabdžių svirtis arba pakeiskite trinkeles.
  • Trosai ir Šarvai: Vamzdelius Jei naudojate mechaninę pavarų perjungimo sistemą ar trosais valdomus stabdžius, patikrinkite trosus ir vamzdelius. Žiemos sąlygomis jie gali būti apsinešę purvu ar praradę savo efektyvumą. Pavasarį – puikus metas juos pakeisti.
  • Vairo ir sėdynės reguliavimas: užtikrinkite, kad vairas ir sėdynė būtų pritaikyti jūsų kūno matmenims. Netinkama sėdėsena gali sukelti skausmus ir kitus nepatogumus važiuojant.

Aksesuarų Peržiūra

  • Šviesos ir atšvaitai: patikrinkite, ar veikia dviračio šviesos ir ar atšvaitai nėra pažeisti. Tamsiu paros metu šie aksesuarai yra būtini jūsų saugumui.
  • Remonto rinkinys: Nesvarbu, ar planuojate trumpus pasivažinėjimus, ar ilgas išvykas į kalnus, turėtumėte pasiimti būtiniausias priemones padangos pakeitimui įsitikinkite, kad turite viską, ko gali prireikti kelionės metu: atsarginę padangą arba kamerą, montavimo įrankius, mini pompą arba CO2 balionėlius.

Bendra Apžiūra

Prieš pirmąjį važiavimą patartina atlikti bendrą dviračio apžiūrą. Įsitikinkite, kad visi varžtai yra gerai priveržti, o komponentai tvirtai laikosi savo vietose. Tai padės išvengti netikėtų gedimų važiuojant.

Atlikus šiuos priežiūros darbus, jūsų dviratis bus paruoštas naujam sezonui, o jūs galėsite mėgautis saugiais ir maloniais pasivažinėjimais. Taip pat nepamirškite reguliariai tikrinti dviračio būklės ir atlikti priežiūros darbus sezono metu, kad užtikrintumėte nuolatinį jo veikimo efektyvumą.

Straipsniu talpinimas

Žarniniai enterokokai vandenyje – kas tai

Žarniniai enterokokai vandenyje. Daugelis gyvenančių individualiuose ir nuo miestų bei rajono centrų vartotojų maistui ir geriamo vandens tiekimui į namus naudoja paviršinio vandens šulinius. Tai nėra blogai, tačiau tokiuose šuliniuose dažniausiai yra fiksuojama mikrobinė tarša. Atlikę mikrobiologinį šulinio vandens tyrimą savininkai sužino, kad jame yra žarniniai enterokokai. Todėl suskumba ieškoti informacijos kas tai yra enterokokai, kokia jų žala žmonių organizmui, iš kur atsiranda vandenyje ir kaip juos išnaikinti.

Žarniniai enterokokai vandenyje

žarniniai enterokokai vandenyje

Pažiūrėjus į pateiktą paveikslėlį vargu ar būtų galima nuspėti, kad tai yra šiltakraujų gyvūnų ir žmonių žarnyno mikrofluora. Tad nesudėtingai galima daryti išvadą ir spėti kaip į Jūsų geriamo vandens šulinio vandenį pateko žarniniai enterokokai, jei šulinys yra uždaro tipo. Priežasčių gali būti kelios, tai:

  • Savo kiemą teršiate Jūs patys – nevalytas nuotekas išleidžiate į namų aplinką;
  • Jei savo aplinką saugote Jūs, jos gali nesaugoti kaimynai, kurie taip pat gali teršti aplinką, fekalijas išleidžiant savo sklype;
  • Naminiai ar laukiniai gyvūnai turi galimybę pateikti į Jūsų namų teritoriją, pridėti „pyragų” ir pasišalinti kada nori;
  • Netoli namų yra vykdoma nekokybiška ūkinė veikla.

Kaip matote, priežasčių kaip į Jūsų šulinio vandenį pateko žarniniai enterokokai yra daug. Bakterijų apstu fekalijose, todėl palijus lietui jos tampa grunto ir naujo paviršinio vandens dalimi. Taip, vandens dėka žarniniai enterokokai pradeda savo kelionę Jūsų šulinio link. Jei šulinio vanduo yra tiekiamas į namus kaip geriamas ir maisto gamybai, šie mikrobai pasiekia ir Jūsų buitį, Jūsų, Jūsų vaikų, artimųjų bei į svečius užsukusių draugų organizmus jei toks vanduo vartojamas.

Naudinga pasidomėti:

Žarniniai enterokokai geriamame vandenyje

kaip sulinyje isnaikinti zarninius enterokokus

Geriamame vandenyje fiksavus žarninius enterokokus naudinga suklusti kas tai, tokį vandenį nacionalinis visuomenės sveikatos priežiūros centras (NVSC) gerti draudžia. Atlikus mikrobiologinį geriamo vandens tyrimą žarninių enterokokų kiekis 100ml turi būti nulinis. Tačiau tai, kad Jūsų vandenyje yra aptiktos šios bakterijos dar nereiškia, kad jos būtent fekalinės kilmės. Žarninių enterokokų galima rasti vamzdyno bioplėvelėje, žmonių ir gyvūnų žarnyne, fekalijose, dirvožemyje po lietaus.

Kaip išnaikinti žarninius enterokokus

Jei geriamo vandens šulinyje aptikote bakterijas, kurias visuomenės sveikatos centras skelbia kaip kenksmingas ar pavojingas žmonių sveikatai, jį privalu dezinfekuoti. Vandenyje atsiradus žarniniams enterokokams, jie užteršia visą šulinį, jo sieneles, todėl svarbu nedelsiant jį dezinfekuoti ir atsisakyti bet kokio vandens vartojimo gėrimui ar maisto gamybai kol šulinys nebus saugus.

Dezinfekavimui galima pasirinkti šulinių dezinfekavimo priemonę iš BukSvarus.lt. Tai kvapo ir vandens poskonio po dezinfekavimo nepaliekanti priemonė. Vos per kelias dienas dezinfekuosite visą šulinį, kurio procesui pasitarnaus ir šulinyje esantis vanduo.

Žarniniai enterokokai vandenyje – Kaip dezinfekuoti užterštą šulinį

Dezinfekuoti geriamo vandens šulinį, kuriame apsigyveno žarniniai enterokokai galima per jau minėtas kelias dienas. Dezinfekavimo priemonė iš BukSvarus.lt yra supilama tiesiai į visą šulinyje esantį vandenį. Priemonės kiekis parenkamas pagal šulinyje esančio vandens tūrį. BukSvarus.lt specialistai skaičiuoja, kad vienas apsemtas rentinys šulinyje turi 1 kubą vandens. Kadangi dezinfekavimo priemonė skaičiuojama, kad 1 šulinio kubui dezinfekuoti reikia 1 litro dezinfekavimo priemonės, nesudėtingai apskaičiuosite kokio kiekio priemonės reikia Jums. Dezinfekantą iš BukSvarus.lt supylus į šulinį jis paliekamas kelioms paroms dezinfekcijai. Nors vanduo dezinfuojasi per kelias valandas nepamirškite, kad Jums reikia dezinfekuoti patį šulinį ir atsikratyti jame esančių žarninių enterokokų. Kadangi vandens dėka enterokokai pateko ir į rentinių sieneles, dezinfekavimo procesui į betono gylį tenka suteikti daugiau laiko.

Po kelių parų kelis kartus išpumpavus šulinį ir indikatorinėmis juostelėmis ištyrus dezinfekanto kiekį vandenyje, pakartotinai atlikus mikrobiologinį vandens tyrimą ir gavus atsakymą, jį vėl galima naudoti kaip geriamą ir tinkantį maisto gamybai.

Taigi, žarniniai enterokokai tai Jūsų geriamo vandens mikrobinė tarša, kurią nesudėtingai galima suvaldyti dezinfekavimo būdu.

Talpina SEO straipsnius

10 priežasčių kodėl gali varginti blogas kvapas iš burnos

10 priežasčių kodėl. Beveik visi esame nors kartą jautę nemalonų kvapą iš burnos, tačiau kai kas su tuo susiduria kasdien ir tai dažnai yra gėdinga problema sukelianti socialinių iššūkių. Blogas burnos kvapas, mediciniškai vadinamas halitoze, gali atsirasti dėl jūsų vartojamo maisto ar gėrimų, netinkamų dantų higienos įpročių arba netgi gali būti pagrindinės sveikatos problemos požymis.

10 priežasčių kodėl

10 priežasčių kodėl

Amerikos odontologų asociacijos duomenimis, 50 procentų suaugusiųjų tam tikru gyvenimo momentu patiria blogą burnos kvapą arba halitozę. Vis dėlto daugeliu atvejų tai gali būti pagerinta tinkamai laikantis dantų higienos. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie blogo kvapo priežastis ir kaip to išvengti.

1. Neteisinga Burnos Higiena

Priežastis: Neteisingas dantų šepetėjimas, tarpdančių ir liežuvio valymas leidžia maisto dalelėms kauptis burnoje, suteikdamos bakterijoms galimybę laisvai daugintis. Šios bakterijos išskiria sieros junginius, sukeliančius nemalonų kvapą.

Sprendimas: Norint išvengti blogo kvapo, svarbu reguliariai palaikyti tinkamą burnos higieną, įskaitant reguliarius dantų valymus šepetėliu, tarpdančių ir liežuvio valymus. Taip pat nepamirškite laiku lankytis pas stomatologą ir atlikti burnos higieną.

2. Dantų problemos

Priežastis: Dantų problemos, tokios kaip kariesai ir dantenų ligos, gali sukelti blogą kvapą. Kariesuose gali užstrigti maisto dalelės, o dantenų ligos sukelia infekcijas dantenose.

Sprendimas: Reguliarūs stomatologo tikrinimai ir dantų valymai padės spręsti dantų problemas. Kariesų ir dantenų ligos gydymas yra būtinas norint atsikratyti blogo kvapo.

3. Sausa burna (Kserostomija)

Priežastis: Seilės yra svarbios burnos valymui nuo rūgščių ir dalelių. Sausa burna sumažina seilių gamybą, leisdama bakterijoms klestėti ir išskirti blogą kvapą sukeliančias dujas.

Sprendimas: Gerti pakankamai skysčių ir naudoti cukraus neturinčią kramtomą gumą. Taip pat svarbu spręsti pagrindines medicinos būklės ar vaistų šalutinių poveikių priežastis.

4. Tabako vartojimas

Priežastis: Rūkymas ir tabako kramtymas palieka ilgalaikį ir nemalonų kvapą burnoje. Tabako vartojimas taip pat padidina dantenų ligų riziką, kuri prisideda prie blogo kvapo.

Sprendimas: Geriausias būdas išvengti šios kvapo priežasties yra atsisakyti tabako vartojimo. Jei reikia, ieškokite pagalbos ir išteklių, kad padėtumėte sau atsikratyti šio žalingo įpročio.

5. Mityba

Priežastis: Kai valgote tam tikrus maisto produktus, tokius kaip česnakai, svogūnai, prieskoniai ar kiti stipraus kvapo produktai, virškinimo proceso metu jūsų skrandis sugeria tų maisto produktų aliejus. Šie aliejai prasiskverbia per kraują ir nukeliauja į plaučius, kur iškvepiant gali skleisti kvapą iki 72 valandų. Stiprūs gėrimai, pavyzdžiui, kava, taip pat gali sukelti blogą kvapą iš burnos.

Sprendimas: Mitybos rekomendacijos ir daugiau rasite portale medgyd. Adekvati burnos higiena dažnai padeda pašalinti kvapą, kurį sukelia šie maisto produktai.

6. Infekcijos

Priežastis: Blogo kvapo iš burnos problemos gali kilti dėl infekcijų, tokiose vietose kaip sinusitai, tonzilitas ar plaučių uždegimo. Sinusito metu atsiranda nosies gleivinės išsiskyrimas, prisidedantis prie blogo kvapo.

Sprendimas: Priklauso nuo infekcijos pobūdžio, tačiau gydant pagrindinę infekciją tinkamais vaistais galima sumažinti blogo kvapo simptomus.

7. Sisteminės ligos

Priežastis: Kai kurios sisteminės ligos, pavyzdžiui, diabetas, gali sukelti neįprastą kvapą burnoje dėl ketonų buvimo organizme.

Sprendimas: Sisteminės ligos valdymas medicinos gydymu ir gyvensenos pokyčiais yra būtinas šio tipo blogo kvapo atveju.

8. Gastroezofaginė refliuksinė Liga (GERD)

Priežastis: Refliuksas gali sukelti skrandžio rūgšties grįžimą į stemplę bei burną, sukeldamas rūgštų kvapą.

Sprendimas: GERD valdymas gyvensenos pokyčiais ir gydytojo nustatytų vaistų vartojimu gali padėti sumažinti šį simptomą.

9. Vaistai

Priežastis: Kai kurie vaistai gali sukelti burnos išsausėjimą kaip šalutinį poveikį, didinant blogo kvapo riziką. Kiti gali gaminti sieros junginius virškinimo sistemoje, prisidedant prie nemalonaus kvapo.

Sprendimas: Jei įtariate, kad vaistai yra blogo kvapo priežastis, pasitarkite su gydytoju dėl galimų alternatyvų ar sprendimų.

10. Blogai prigulę protezai ar kabės

Priežastis: Prigulę protezai, kurie netinkamai tinka, gali kaupti maisto daleles ir sukurti erdves, kuriose gyvena bakterijos, sukeliančios blogą kvapą.

10 priežasčių kodėl – Sprendimas

Sprendimas: Reguliarūs protezų ir kabių reguliavimai bei tinkama burnos higiena yra būtini tiems, turintiems kabes arba protezus.

Išvadose galima pasakyti, kad blogas kvapas gali turėti įvairias priežastis, todėl svarbu nustatyti konkrečią problemą norint efektyviai ją gydyti. Jei nerimaujate dėl nuolatinio blogo kvapo, pasitarkite su stomatologu arba gydytoju, kad atliktų išsamų tyrimą ir gautų asmeninį patarimą. Išsiaiškinus ir tvarkant priežastį, galėsite džiaugtis gaiviu kvapu ir pagerinta burnos sveikata.

SEO talpinami straipsniai

Kiek kainuoja lauko kubilai

Kiek kainuoja lauko kubilai. Atšilus orams ir į kiekvieno lietuvio kiemą atėjus vasarai atsiranda poreikis pramogoms. Viena jų lauko kubilas, kuriame galima pailsėsi ar smagiai papramogauti pasisėdint su draugais. Lauke įrengtas kubilas gali būti ir Jūsų geriausias pasirinkimas ir ne tik vasarą. Vasaros metu atsiranda tik polinkis pirkti – investuoti į kokybišką poilsį. Tačiau pramogauti ir smagiai lauko kubile leisti laiką galima visais metų laikais, tai supranta ir vertina kiekvienas ieškantis kokybės poilsiui.

Kiek kainuoja lauko kubilai

Kubilo pirkimą yra naudingiau planuoti nepaisant orų. Blogas oras kieme kaip tik yra pagrindinis kriterijus, kurio dėka galima su kubilo gamintoju suderėti ir priimtiną kainą. Todėl įsivaizduojant, kada Jūsų buityje ar komerciniame objekte atsiranda noras pasėdėti kubile, tokiu laiku naudinga ne pirkti, bet kubile sėdėti ir smagintis ramybe ar triukšminga draugų draugija. Todėl pramogų sezono metu nusprendus, kad Jums yra reikalingas lauko kubilas sužinosite ir kiek jis kainuoja. Akivaizdu ir jokia paslaptis, kad sezono metu kaina pakyla dėl padaugėjusių užsakymų darbams. Kaip palyginimui paimkite Palangą ir joje esančias kainas. Sezono metu daugelis jomis stebisi, tačiau jam pasibaigus kainos sumažėja nuo 10 iki 30 procentų. Taip ir su lauko kubilų kainomis. Kiek kainuoja lauke laikomi kubilai, tiksliai sužinoti galima tik iš kubilų gamintojų.

Naudinga pasidomėti:

Lauke įsirengti kubilą yra saugiau ir naudingiau

Greičiausiai esate girdėję ne apie vieną nelaimę, kai terasoje įrengto kubilo dėka užsidegė ir gyvenamasis namas. Lauko kubilai savininkui leidžia maksimaliai apsaugoti savo turimą turtą. Šiek tiek atokiau nuo kitų bei degių objektų įrengta pramogų oazė kubile suteikia didesnio saugumo jausmo ir nesvarbu kiek mokėta už kubilą, 1000 ar visis 6 tūkstančiai.

Kubilo kaina

Naudinga žinoti, kad prisiskambinę lauko kubilų gamintojams ir paklausę, kiek gi kainuoja lauko kubilas į vieną šį sulauksite apie 15-25 klausimus. Jie nėra sudėtingi atsakymui, tačiau tam tikri klausimai gali priversti susimastyti.

  • Keturkampis kubilas ar apvalus?
  • Kokio medžio apdaila?
  • Krosnelė bus integruota ar išorinė?
  • Kelių pakopų norėsite laiptų ir kokios formos?
  • Ar norėsite kubilo su dangčiu, paprastu ar termo?
  • Norėsite oro masažinės sistemos kubile?
  • Hidromasažiniai purkštukai?
  • Elektroninis vandens termometras?
  • Ar norėsite termo apdailos, kuri ilgiau palaikys vandens šilumą kubile?
  • Led apšvietimas?
  • Gėrimų laikikliai?
  • Daugybė ir kitų kubilo priedų.

Yra daugybė ir kitų priedų, kurie kubilo kainą gali pakelti nuo 15 eurų iki 1500 jei pasirinksite visą kubilo komplektaciją. Tai reiškia, kad pardavėjų kainoraštyje nurodoma kubilo kaina yra standartinė ir kiek kainuoja lauko kubilas Jūsų galite sužinoti tik užbaigę jo komplektavimą. Joje gali būti integruota ir muzikos leidimo sistema. Taigi, atsakymas į klausimą kiek gi kainuoja lauko kubilai yra kiekvieno užsakovo pramogų poreikyje. Jei pasirinksite standartinę komplektaciją, tai kubilo kaina gali prasidėti nuo 1500 eurų ir kilti iki 6000. Dydis, įvairi komplektacija su masažiniais elementais bei smėlio filtrais kainą gali pakelti aukštyn.

Kodėl naudinga įsigyti lauko kubilą

Kubilų gamintojai džiūgauja kai jų rankų darbo rezultatas yra naudojamas jei ne kasdien, tai bent kelis kartus per savaitę. Ir akivaizdu, kad meistrai pradeda liūdėti, jei įsigytas kubilas nėra naudojamas ir bėgant laikui praranda savo išvaizdą kaip nereikalingas daiktas. Jau minėjome, kad kubilą galima naudoti visais metų laikais. Žinoma, jei lauke pūga ir -15 laipsnių šalčio atsiranda didelė tikimybė, kad rizikuojama peršalti. Tačiau ramiomis žiemos, rudens ar pavasario dienomis pasimėgauti lauko kubilu yra naudinga.

  • Stiprinamas imunitetas;
  • Gerinama kraujo apytaka organizme;
  • Kubilas padeda atsipalaiduoti įtraukdamas į šį procesą ir aplinką, kuriame jis pastatytas ir naudojamas;
  • Sugrįžta emocinė pusiausvyra;
  • Atsiribojama nuo stresinės aplinkos bei minčių;
  • Viskas kas neigiamo išnyksta vos tik įlipus į lauko kubilą.

Kiek kainuoja lauko kubilai – garantija

Gamintojai savo parduodamiems kubilams suteikia iki 12 mėnesių garantiją. Tai reiškia, kad jo įsigijimą būtinai privalu susiplanuoti taip, kad jis būtų sumontuotas ne sezono metu, bet tada, kai jis tik artėja. Kad atėjus sezonui būtų galima išmėginti kone geriausią ir nedaug kainuojančią pramogą – lauko kubilą. Tad parduodamas kubilas Jums suteiks daugiau smagumo ir apsipratimo prie naujo pirkinio kai juo pradėsite naudotis atšilus orams. Prie žiemos teks pratintis palaipsniui.

Taigi, supratote teisingai. Kiekvienas, kuris ieško kokybiškos pramogos tikisi įsigyti ir kokybišką lauko kubilą. Todėl ieškoti rezultatų pradedant nuo kainos paieškos ir klausti kiek kainuoja nėra naudinga. Pasikliaukite savo pojūčiais ir poreikiais, kad kubilas lauke būtų naudojamas tiek kiek jis „nusipelnė”. Išnaudokite viską ką kubilas leidžia maksimaliai.

SEO straipsniai – talpinimas

Reali nauda ar reklaminis triukas – CBD aliejus

Reali nauda ar reklaminis triukas – CBD aliejus. Apie kanapių aliejaus naudą sveikatai kalbama jau seniai. Tačiau dar galima rasti skeptikų, kurie į šio augalo produktus žiūri su įtarumu. Juk kanapės naudojamos ir kaip narkotinė medžiaga. Visai neseniai įsigaliojo pataisos, kurios maistui, grožiui ir sveikatinimui leido naudoti kanapių produktus su CBD. Šių produktų gamoje bene daugiausiai dėmesio sulaukia CBD aliejus, tačiau koks iš tikrųjų yra jo poveikis? Ar tai reali nauda organizmui, ar mada ir reklaminis pardavėjų triukas?

Reali nauda ar reklaminis triukas

Kas yra CBD?

CBD aliejus ir kiti šios medžiagos turintys produktai yra naujovė rinkoje, bet sparčiai populiarėjanti. Daugelis žino, kad tai kanapių aliejus, tačiau kas yra CBD suvokia ne kiekvienas – čia ir gimsta įvairių mitų, kad aliejui vystosi priklausomybė ar patiriamas psichotropinis poveikis. Dėl to verta išsklaidyti abejones.

CBD – tai kanabidiolio trumpinys. Kaip medžiaga CBD buvo atrasta jau seniai, dar Antrojo pasaulinio karo metais, tačiau didesnio susidomėjimo mokslinėje bendruomenėje sulaukė tik gerokai vėliau. Kai mokslininkų dėmesys pradėjo krypti ne į cheminius preparatus, bet natūralius. Kanapės ir jų produktai kurį laiką buvo „nurašyti“, tačiau mokslininkams atradus, kad CBD neturi psichotropinio poveikio, imta gerokai plačiau domėtis kanapių nauda.

PSO dar 2018 metais nurodė, kad CBD nesukelia priklausomybės ir nepasižymi psichotropiniu poveikiu žmonių organizmui. Taigi, toks pasaulio sveikatos organizacijos patvirtinimas garantuoja, kad ir CBD aliejus yra saugus naudoti produktas, kuris neturi šalutinių poveikių, nesukelia priklausomybių ar žalos žmonių sveikatai.

Reali nauda ar reklaminis triukas – CBD aliejaus poveikis

CBD aliejus turi tam tikrą koncentraciją CBD (galima rinktis silpnos ar stiprios koncentracijos aliejų). Šis kanabinoidas jungiasi prie receptorių organizme, centrinėje ir periferinėje nervų sistemoje. Būtent todėl CBD aliejus turi teigiamą poveikį, nes minėti receptoriai atsakingi už skausmą, reakciją į stresą, nuotaiką, miegą, atmintį ir kt. Todėl šį aliejų naudoja net ir intensyvias treniruotes turintys sportininkai. Vienas iš naudingų rezultatų – išorinis raumenų skausmo mažinimas įtrinant suskaudusią vietą aliejumi.

CBD aliejus kiekvieną žmogų veikia skirtingai, todėl būtina save stebėti. Šis produktas gali padėti sumažinti nerimo ir depresijos simptomus, taip pat raumenų spazmus ar traukulius. CBD gali padidinti organizmo jautrumą endokanabinoidams, kurie natūraliai yra randami organizme. Tai teigiamai veikia nuotaiką, miego kokybę, atmintį, smegenų funkcijas. Dėl to CBD aliejus dažnai yra rekomenduojamas su rimtomis sveikatos būklėmis susiduriantiems pacientams – tai natūralus būdas pagerinti savijautą.

CBD aliejus – vienas geriausių kanapių produktų

CBD aliejus ar dar vadinama CBD derva yra ekstraktas, kuris gaunamas spaudžiant pluoštines kanapes. Tai pirminis produktas, kuris naudojamas įvairių maisto papildų, grožio ir kosmetikos produktų gamybai. Aliejus yra natūralus, jame nėra jokių priedų, todėl tai vienas geriausių pasirinkimų.

Be to, galima rinktis skirtingos koncentracijos aliejus ir taip kontroliuoti CBD dozę bei pasirinkti tinkamiausią. Tuo tarpu kituose produktuose iš kanapių yra priedų, todėl jų dozavimą sunkiau kontroliuoti.

Talpinami SEO straipsniai

Pre workout papildai – kam jie reikalingi

Pre workout papildai. Pre workout – tai yra maisto papildai, kurie dažniausiai vartojami prieš sportinę veiklą siekiant pagerinti treniruotės intensyvumą, energiją, jėgą, ištvermę ir fizinį pajėgumą. Šie preparatai paprastai sudaryti iš įvairių veikliųjų medžiagų, tokių kaip kofeinas, beta-alaninas, kreatinas, citrulino malatas, L-argininas ir kt.

Pre workout papildai

Pre workout papildai

Kofeinas yra dažniausiai naudojama medžiaga pre workout papilduose, kadangi jis padeda padidinti energijos lygį ir sumažinti nuovargį.

Pre workout papildų sudėtis gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir prekės ženklo (pvz. Cellucor, BSN, Mutant, Universal Nutrition, Olimp ir kt.).

Jų rasite internetu – www.sportuojantys.lt arba šioje nuorodoje.

Naudinga pasidomėti:

Pre workout sudėtyje dažniausiai naudojamos veikliosios medžiagos:

1. Kofeinas – tai stimuliuojanti medžiaga, kuri padeda tonizuoti, sumažinti nuovargį.

2. Kreatinas – tai medžiaga, kuri padeda padidinti raumenų trumpalaikę ištvermę, taip pat gali padėti padidinti raumenų masę ir jėgą. Nepamirškite, kad kreatinas gali kaupti vandenį organizme.

3. Beta-alaninas – tai amino rūgštis, kuri padeda sumažinti raumenų nuovargį ir pagerinti ištvermę.

4. L-citrulino malatas – tai amino rūgštis, kuri padeda padidinti azoto oksido kiekį organizme, pagerinti kraujotaką ir padidinti ištvermę. Tai padėt pakelti sportą į kitą lygį ir treniruotis dar sunkiau negu įprastai.

5. L-argininas – tai amino rūgštis, kuri taip pat padeda padidinti azoto oksido kiekį, pagerinti kraujotaką ir padidinti ištvermę. Tai svarbu intensyvesnei treniruotei, kur galite kelti didesnius svorius.

6. BCAA (angliškai: „Branch Chain Amino Acids“) – tai baltymų sudedamosios dalys, t. y. aminorūgštys, kurių organizmas negali sintetinti pats, todėl reikalinga jų papildoma vartojimo. Jie padeda palaikyti raumenų masę, atkurti raumenų audinius ir pagerinti ištvermę.

7. Vitaminai ir mineralai – reikalingi bendros sveikatos palaikymui.

Vartojant prieštreniruotinius papildus, reikalinga tiek treniruotės metu, tiek visos dienos metu išgerti didesnį kiekį vandens, kadangi kofeinas pašalina vandenį iš organizmo.

Pre-workout papildai turi būti naudojami atsargiai ir laikantis rekomenduojamos dozės, kadangi per didelis jų vartojimas gali sukelti neigiamų pasekmių, tokių kaip nemiga, nerimas, aukštas kraujo spaudimas arba širdies ritmo sutrikimai. Juk šių produktų sudėtyje yra didelis kiekis kofeino, kuris tinkamas ne kiekvienam žmogui.

Tad jeigu turite sveikatos sutrikimų, vartojate vaistus, esate nepilnametis, nėščia ar maitinanti moteris, tuomet nerekomenduojama vartoti minėtų preparatų.

Trumpai tariant, pre workout reikalingi tam, kad sporto metu padidintų jūsų energijos lygį ir ištvermę. Tokiu būdu galėsite sunkiau treniruotis ir siekti savo tikslus, ar tai būtų raumenų auginimas, riebalų deginimas, ištvermės ar jėgos ugdymas.

Sportuojantys – kartu tobulėjantys

Straipsniai SEO