SEO straipsnių talpinimas

SEO straipsnių talpinimas. Informacija, kad parašytų SEO tekstų ar straipsnių talpinimo pagalba galima maksimaliai optimizuoti savo ar klientų verslo svetainę paieškos sistemoms (SERP). Vartotojai, kurie straipsnius ir talpina savo svetainės vidiniame kataloge siekia vienintelio tikslo – maksimaliai optimizuoti verslo puslapį iš vidaus ir sukurti pagrindą, kuris ateityje padės kilti bei konkuruoti paieškoje pagal verslo kryptį atitinkančias raktines frazes, kurias naudoja vartotojai ieškodami paslaugų ar prekių internetinėje paieškos sistemoje. Ne veltui kai kurie SEO specialistai straipsnių talpinimo veiksmą įvardija kaip geriausią pasirinkimą stengiantis būti pastebimiems paieškoje (SERP).

SEO straipsnių talpinimas

SEO straipsnių talpinimas

Iš šio straipsnio santraukos jau supratote pagrindinį SEO straipsnio talpinimo paskirtį. Tačiau dar ne visi yra perpratę tokios paslaugos pritaikymą. Naudinga žinoti, kad talpinant SEO straipsnius naudą gali gauti visi.

 • Verslą kuriantys ar jį stiprinantys internete;
 • Turintys ir savo mintis rašantys blogeriai;
 • Norintys paskleisti svarbią informaciją internete – stiprinant prekinį ženklą;
 • Kitiems tikslams internete.

Jokia paslaptis, kad šiuolaikiškas verslas tikisi augančių pardavimų ir internetinėje erdvėje. Tad kokie pardavimai be sukurtos internetinės svetainės, kurioje galima susipažinti su siūlomomis paslaugomis, produkcija ar siūlomų prekių asortimentu?! Tačiau kaip ir fizinio verslo žinomumas visuomenėje, taip ir internetinėje erdvėje be papildomų pastangų žinomumo bei populiarumo nesulauks. Tam, kad verslo svetainė taptų aptinkama paieškos sistemoje naudinga rašyti ir kataloguose talpinti SEO straipsnius. Kiap pavyzdys gali būti šis blogas – Tavosiena.lt.

Talpinamuose SEO straipsniuose yra suaktyvinamos nuorodos, kurios pagal tam tikras raktines frazes yra nukreipiamos į verslo objektą, kurį norima pakelti iki paieškos sistemos konkurencijos lygmens – TOP 10. Ir akivaizdu ram, kad atlikti tokį nesudėtingą veiksmą, pradžioje teks susirinkti visas raktines frazes, kurias naudoja vartotojai ieškodami informacijos apie Jūsų siūlomas prekes, paslaugas ar produktus. Raktinės frazės, toliau yra raktažodžiai nesudėtingai surandami ir surenkami nemokamo Google įrankio pagalba: https://ads.google.com/intl/lt_lt/home/tools/keyword-planner/. Užsiregistravę nemokamai galėsite surinkti ir išsisaugoti visus raktažodžius, kurie gali būti aktualūs rašant ir talpinant SEO straipsnius ateityje.

Taip, teisingai supratote, kad SEO straipsnių talpinimo paslaugos turi tikslą – į paieškos sistemos aukštumas iškelti Jūsų verslą atitinkančius raktažodžius. Šias raktines frazes paieškoje vedantys vartotojai atras Jūsų internetiniam verslui kurtą svetainę su pristatomomis paslaugomis, prekėmis ar produktais. Žinoma, paieškoje pagal raktažodžius atrandama Jūsų svetainė pradės generuoti lankytojų srautą joje ir todėl, tam tikru procentu galima tikėtis didesnio paslaugų ar prekių pardavimo. Žemiška kalba, straipsnių talpinimu Jūs galite pasiekti maksimalų svetainės SEO optimizavimo rezultatą. Tačiau naudinga nepamiršti, kad straipsnių kokybė taip pat įtakoja norimo pasiekti rezultato paieškoje kilimo greičiui. Todėl tik gražiai aprašytą temą talpinti galima, tik maksimalių rezultatų tikėtis nevertėtų. Kaip parašyti SEO straipsnį žino tik šias paslaugas teikiantys specialistai.

SEO straipsnių talpinimas – tekstų rašymas

Ne kartą esame minėję, kad rašomų straipsnių talpinimui dėl SEO kokybė yra svarbi. Tai užtikrina geresnius rezultatus optimizuojant verslo svetainę tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Ir kaip visada bet yra bet… SEO specialistai yra įsitikinę, kad net ir patį geriausią ir kokybiškai parašytą straipsnį patalpinus į nekokybišką blogą taip pat duos tokį pat nekokybišką rezultatą. Todėl ir rašant ar užsakant rašymo bei talpinimo paslaugas yra svarbu išlaikyti abipusį maksimalios kokybės balansą.

Naudinga pasidomėti:

Rašant SEO tekstus ar straipsnius jų apimtis nėra tiksliai nustatyta. Nors kai kurie SEO specialistai pateikia kitokią informaciją, mūsų nuo jų šiek tiek skirsis, bet bus apie tą patį. Straipsnių bei tekstų apimtys yra skaičiuojamos ne simboliais bet žodžiais, skaičiuojant jų kiekį rašomame SEO straipsnyje. Žodžių tekste gali būti nuo 60 žodžių iki 300 ar net 1000-2000.

Taip, skaičiai gali būti įspūdį darantys, tačiau ne jie lemia siekiamus rezultatus. Kadangi kiekviena paslaugas, prekių ar produktų grupė yra skirtingo dydžio, jas aprašant ir pateikiant vartotojams informatyviai skirsis ir žodžių kiekis SEO straipsnyje. Vieni bus trumpi, tačiau be papildomų išvedžiojimų – aiškūs. Kitų temų tekstai bus didesnį dėl aprašomos verslo paslaugos dydžio. Tad, jei įmanoma aiškiai ir tiksliai aprašyti paslaugą su 300-350 žodžiais naudinga daugiau nesiplėsti „sviestą darant sviestinį”. Kaip matote, dėl platesnės SEO tekstų talpinimo temos šis straipsnis, ko gero, taip pat bus didesnis ir ne dėl siekiamų geresnių rezultatų, bet dėl vartotojų informavimo kas jų laukia norint rašyti ir talpinti straipsnius dėl SEO naudos savo verslui internete.

Nuorodos talpinamuose SEO straipsniuose

Svarbi informacija tiems, kurie turi sugebėjimų parašyti kokybišką SEO straipsnį. Vien jį parašyti ir patalpinti nepakanka. Talpinant SEO straipsnius juose privaloma suaktyvinti bent vieną aktyvią atgalinę nuorodą pagal Jūsų verslo surinktą svarbią ar mažiau svarbesnę raktinę frazę. Toks veiksmas atliekamas tam, kad paieškos algoritmas suindeksuotų straipsnį su nuorodomis, kurios skirtos Jūsų puslapio vidiniam ar išoriniam optimizavimui. Taip Jūsų svetainės pozicijos pagal patalpintame SEO straipsnyje suaktyvintus nuoroda raktažodžius pradės kilti arba dar labiau sustiprės paieškos sistemoje (SERP).

SEO tekstų ir straipsnių skirtumas

Kai kurie vartotojai dėl tikslios informacijos klaidinasi manydami, kad SEO tekstai ir straipsniai yra vienas ir tas pats su tuo pačiu tikslu. Tačiau tekstai ir straipsniai vienodi yra tik tikslu, dėl SEO paieškos sistemoms, tačiau jų abiejų tikslo siekimo paskirtis skiriasi. Todėl kiekvienam naudinga žinoti kam naudojami talpinamo SEO straipsniai, o kam tekstai.

 • Tekstai yra talpinami verslo puslapių informacinėse skiltyse. Talpinama tokia informacija nėra didelės apimties, bet su maksimaliai aiškia ir optimizuota informacija vartotojams. Lengvi ir apie 300 žodžių, jei į tiek leidžia tilpti paslaugos ar prekių grupės yra talpinami svetainės viduje arba išoriniuose kataloguose, bloguose ar teminiuose bei publicistiniuose portaluose. Aiškūs ir trumpi SEO tekstai privalo pasiųsti aiškią informacijos žinutę vartotojams, kurie jos ieško pasidomėjimui, užsakymui ar pirkimui. Skaitytojui pateikiamą informaciją tekste teigiamai vertina ir paieškos algoritmas. Todėl gerėja Jūsų svetainės rezultatai paieškoje pagal norimus raktažodžius;
 • Neretai, SEO straipsniai yra talpinami į bendro ar tik tam tikros tematikos dienraščius. Tai gali būti įvairių Lietuvos regionų laikraščių svetainės, kuriuose talpinama kasdienė informacija apie įvykius konkrečiame krašte. Tai plačiai ir gražiai aprašoma informacija su dideliu informacijos kiekiu skaitytojams.

Greičiausiai, kad šios skilties mintys supratote?! Tam, kad optimizuoti savo verslo svetainę paieškos sistemoms (SERP), talpinimui privalu užsisakyti ne straipsnius, bet SEO tekstus. Kadangi tekstų apimtys yra mažesnės nei SEO straipsnių, jų kaina yra gerokai mažesnė. Todėl talpinimui sutaupysite lėšų, kurias galėsite investuoti į naujų tekstų bei SEO talpinimo paslaugas. Talpinimas kainuos kur kas mažiau, bet ir kokybiškus rezultatus pasieksite tokius, kurių ir tikėjotės užsakydami SEO paslaugą.

Kur talpinami SEO straipsniai

Didelis straipsnių talpinimo erdvių dėl SEO pasirinkimas vartotojams leidžia rinktis patiems. Tačiau be didelio vargo vartotojai turėtų išnaudoti jiems suteikiamas nemokamas galimybes, kad jų svetainė būtų bent minimaliai optimizuota išoriškai. SEO straipsnių talpinimo pradžia nėra sudėtinga, pagal užsakymą ar savų parašytų SEO straipsnius galima talpinti įvairiuose nemokamuose portaluose. Jų skaičius nėra didelis, tačiau išnaudoti nemokamą progą reikėtų kiekvienam naujo verslo kūrėjui internete. Jau senei veikiančio verslo rezultatai nuo tokių talpinimų nesikeis dėl jo buvimo jau konkurencijos zonoje. Kadangi daugelis nemokamų straipsnių talpinimo paslaugas teikiančių portalų lygis nėra didelis, tai ir atgalinės nuorodos nebus stiprios, o kartais net ir kenkiančios. Atgalinės nuorodos iš jų dažniausiai būna NOFOLLOW, ne taip kaip šiame, visos išeinančios nuorodos yra DOFOLLOW. Tad Tavosiena.lt patalpinus straipsnį nemokamai gausite maksimaliai kokybišką atgalinę nuorodą be jokių vidinių blokavimų.

Naujai sukurtos svetainės savininkams belieka tik susirasti katalogus, kurie nemokamai priima dar niekur neskelbtus straipsnius ir nusiųsti jiems el. paštu su prašymu jį patalpinti. Portalo administratoriai, patikrinę Jūsų siųstą SEO straipsnį patikrins ar nėra plagijuotas, jei ne jį be papildomų klausimų patalpins ir apie tai praneš elektroninio laiško būdu. Taip išnaudosite visas nemokamas SEO straipsnių talpinimo galimybes. Žinoma, jei straipsnius rašote patys, tai bus tik dviguba nauda, jei ne, užsakyti straipsniai pareikalaus nedidelių investicijų.

Mokama SEO straipsnių talpinimo paslauga

Jei jau esate išbandę ir pasinaudoję visomis nemokamomis straipsnių talpinimo paslaugomis teks pereiti prie mokamų užsakymų ir investuoti ne tik į straipsnių rašymo paslaugas, bet ir talpinimo. Tik renkantis mokamą talpinimo paslauga naudinga įvertinti tam tikras rizikas.

Kokios laukia rizikos

 • Tikslių temų portalai gudrauja, už Jūsų patalpintą intelektinę nuosavybę – straipsnį prašo nemažų pinigų, tačiau iš to Jūsų verslo svetainė negauna jokios naudos iš atgalinės nuorodos. Tokie portalai riboja portalo resursų išėjimą iš vidaus, todėl galima sakyti, kad patalpintas straipsnis yra naudingas tik jiems, o Jums tik dėl vidinės diskusijos su klientais erdvėje, kuri Jums nepriklauso. Tad kam talpinti straipsnį kataloge, kuris klientų neatveda pas Jus, į svetainę. Verčia tik diskutuoti ne Jums priklausančioje erdvėje galvojant, kad tai veda prie praktiškų pardavimų. Tai SEO specialistų mintys, bet kokiu atveju sprendimą priimate Jūs patys;
 • Talpinti SEO straipsnius su DOFOLLOW atgaline nuoroda yra geriausias ir praktiškiausias pasiūlymas. Jei portalas prašo 50-70 ar daugiau eurų už patalpintą straipsnį, bet su NOFOLLOW atgaline nuoroda, jis nėra vertas tokių investicijų. Jums nebus naudingas net ir pats kokybiškiausias straipsnis, kuris dvigubą naudą neš tik talpinantiems: 1 nemažai sumokėsite už talpinimą; Skaitytojai lankysis ne Jūsų svetainėje, bet portale, kuriame patalpinote straipsnį, taip sukursite vartotojų srautą ne sau.

Taigi, išlaikant atgalinių DOFOLLOW ir NOFOLLOW nuorodų balansą naudinga labiau koncentruotis į SEO straipsnių turinio kokybę, kur patalpinti rasite nesudėtingai.

SEO straipsnių turinio kokybė

Ankščiau su SEO straipsniais buvo kitaip, ženkliai lengviau. Tai patvirtinti gali ir SEO specialistai, kurių vykdomų paslaugų patirtis siekia daugiau nei 5 metai. Ankščiau, patalpinus vos 5-15 straipsnių atsirasdavo gan didelė nauda verslą plėtojantiems subjektams. Svetainės pakildavo net į TOP 1-5 paieškos pozicijas keliems metams. Šiuolaikiškas paieškos algoritmas yra ištobulintas vertinti geriau nei tai gali padaryti pats vartotojas informacijos patalpintame straipsnyje skaitymo metu.

Tokia metodika veda prie didesnių ir daugiau laiko reikalaujančių kokybę garantuojančių darbų. Straipsniai, kuriuose patalpintos visos aktualios raktinės frazės netenka savo efektyvumo. Kai kurie specialistai mano, o gal ir bandė paskaičiuoti, kad raktažodžių straipsnyje gali būti ne daugiau nei 30 procentų visų straipsnyje sudėliotų žodžių. Tavosiena.lt specialistai mano, kad kokybiškame talpinimui rašomame straipsnyje galima pilnai apsieiti ir be raktažodžių. Tam reikia turėti patirties rašant SEO straipsnius, o patalpinus juos, bet kokiu atveju jie duos savo rezultatus tokius, kokių ir tikėtasi.

SEO straipsnių struktūra talpinimui

Siekiantiems gauti maksimalios naudos iš patalpinto straipsnio ir jame suaktyvintos atgalinės nuorodos naudinga paruošti ir tinkamą teksto struktūrą. Praktikoje vis dar tenka pastebėti nemažai patalpintų straipsnių, kuriuose lyg iš „fontano” trykšta tik raktinės frazės kiekviename sakinyje. Taip, jis bus suindeksuotas algoritmo, tačiau siekiant naudos savo svetainei svarbu straipsnį rašyti kokybiškai, ne dėliojant raktažodžių kratinį. Galima įsivaizduoti ir vartotojų reakciją kai apsilankius straipsnio talpinimo kataloge jie skaito tik raktažodžius, kurie yra tokie pat, kuriuos vartotojai vedė paieškoje.

Tik vietoj ieškomos informacijos jiems yra pakišami jokios informacijos neperduodantys raktiniai žodžiai. Tad nereikia stebėtis, kodėl Jūsų optimizuojama svetainė ne kyla, bet talpinant tokio turinio SEO straipsnius atvirkščiai, krenta paieškoje. Jūsų „nenorą” kilti paieškoje talpinant nekokybiškai parašytus straipsnius taip vertina paieškos algoritmas. Pasikeitę atgalinių nuorodų skaičiai SEO įrankiuose (https://ahrefs.com/backlink-checker – nemokamas), kurie fiksuoja įeinančias, negarantuos norimų rezultatų. Kokybiškas SEO straipsnių talpinimas leidžia su 100 tūkstančių nuorodų aplenkti, kad visą milijoną turinčius konkurentus.

SEO straipsnių talpinimas – Rezultatai nebus aukšti

Paieškos sistemoje (SERP) aukštai nepakilsite, jei rašydami ir talpindami SEO straipsnius nepanaudosite mokykloje gautų lietuvių kalbos gramatikos ir rašymo žinių. Rašant kitaip, žodžių kratiniai nepadės pasiekti norimų rezultatų ar net pablogins buvusias pozicijas. Tiems kas pamiršo galime priminti, kaip reikia rašyti tekstą, straipsnį ir kokia struktūra.

 • Temos pavadinimas;
 • Įvadas į viso talpinamo SEO straipsnio informaciją;
 • Temos dėstymas išsiplečiant į smulkmenas arba optimizuojant tik konkrečią informaciją;
 • Išvados;
 • Jei tekstą ar straipsnį vertėte, perrašėte, galima pabaigoje paminėti ir šaltinio autorių.

SEO straipsnių talpinimas – Raštvedybos taisyklės

Taigi, raštvedybos taisyklės yra sukurtos ne šiaip sau, kad mokykloje norėtųsi praleisti šių žinių pamokas. Net algoritmas tyri savo taisykles, kuriose galima rasti visas mokykloje patirtas kančias dėl SEO straipsnio rašymo įsisavinimo. Tad, jei nesugebate kokybiškai parašyti, verčiau tokių SEO straipsnių talpinimo paslaugos atsisakykite. Rašymą patikėkite savo darbą išmanantiems ir turintiems apie 10 metų SEO stažą specialistams.

Kaip galėjote suprasti, vien tik SEO straipsnių talpinimas negarantuoja maksimalios Jūsų verslo svetainės paieškos sistemoje (SERRP). Tačiau tapti geresnių raktinių frazių pozicijų gerinimui paieškoje SEO straipsnių talpinimas gali būti geriausias Jūsų pasirinkimas.

Radote mus, atras ir Jus. Ar esate tam pasiruošę?

Kontaktai:

Mob.tel.: +37067726777

info@itturas.lt

Interneto puslapis: SEO.itturas.lt

MB IT Turas į.k. 303142883

PVM kodas: LT 100008039618

Swedbank sąsk. LT257300010136813838

Tavosiena.lt