Kokį audinį rinktis perkant patalynę. Žmogus pramiega beveik trečdalį savo gyvenimo, todėl miegamojo aplinka, o ypač lova ir patalynė, geram poilsiui yra labai reikšmingi. Šiandien, kai patalynės komplektų pasiūla yra didžiulė, o vienas iš svarbiausių gyvenimo dalykų visada buvo ir bus – miegas, elektroninė parduotuvė TavoSiena.lt padės Jums išsirinkti labiausiai kiekvieno poreikius atitinkančius patalus.
Kokį audinį rinktis perkant patalynę
Yra didelis patalynės pasirinkimas iš medvilnės, satino, atlaso, drobės, žakardo. Bet visi šie pavadinimai nurodo tik medvilnės audimo būdą. Kokybiškos patalynės audinys turi būti tankus. Kuo jis tankesnis – tuo daugiau medvilnės suausta, tuo ji kokybiškesnė. Tačiau kai kurie pirkėjai klaidingai mano: jei audinys prieš šviesą persišviečia, tai jis plonas ir prastas, o jeigu ne – tai tvirtesnis ir ilgiau išliks nepakitęs. Yra atvirkščiai – siūlas gali būti ir plonas, bet tankiai suaustas, ir dėl to audinys bus kokybiškas. Pavyzdžiui, satinas gali būti audžiamas 200 siūlų į vieną kvadratinį centimetrą, gali būti ir 500. Žmogus, įsigijęs patalynę iš natūralaus pluošto, gerai pailsi, neprakaituoja, be to, medžiaga nesielektrina.
Satinas
Tai itin tankus, švelnus ir kiek blizgus ilgapluoštės šukuotos medvilnės audinys. Jis kiek primena šilką. Satinas lėčiau dyla, ir gerai išsaugo spalvą. Kokybiško satino sudėtį 100 proc. sudaro medvilnė.
Satininio audinio gamybos metu naudojant specialią technologiją iš paprastos medvilnės išgaunamas labai švelnus ir tankus medvilninis pluoštas. Satino audinys praktiškas tuo, kad gerai skalbiasi, jį lengva lyginti, greitai džiūsta, labai malonus prie kūno, be to satino audinys tvirtas ir ilgaamžis. Satininę patalynė ypač malonu naudoti karštuoju metų laiku – į šilką panašus paviršius maloniai priglunda prie kūno, suteikia vėsinantį efektą.
Jei šiame audinyje yra sintetinio pluošto priemaišų, jis apsivels rutuliukais. Bet visgi tai audinys, nereikalaujantis ypatingos priežiūros (prižiūrima kaip medvilninė patalynė).
Drobė
Drobė – tai audinys iš medvilnės. Jos faktūra šiek tiek primena lininį audinį, bet drobė yra kiek grubesnė, storesnė, tvirtesnė ir ne tokia šiurkšti. Balinta, storesnių lininių verpalų drobė skirta paklodėms.
Vertingiausia ji yra plonų siūlų ir tanki. Siuviniai iš šio audinio stiprūs, gerai sugeria drėgmę, higieniški, laidūs šilumai, dailūs ir lengvai skalbiami. Tarnaus ilgai, tačiau glamžūs ir sunkiai drapiruojami.
Atlasas
Atlasas – lygus, nestruktūrinis atlasinio pynimo audinys iš šilko, vilnonių arba medvilninių verpalų. Atlasinis audinys yra lygus, blizgus, šilkiniu paviršiumi – panašus į satiną. Atlasiniai audiniai yra įvairūs, priklausomai nuo audinio sudėties, tankio ir t.t.
Žakardas
Žakardinis audinys pavadinimą gavo nuo Džozefo Mari Žakardo, kuris 1801 m. sukūrė audimo stakles, leidusias mechanizuoti sudėtingo audinio pynimo metodą, pavardės. Sudėtingas raštas ir stambus raportas (vertikalus ir horizontalus piešinio pasikartojimas) išgaunamas perpinant pagrindo (išilgines) ir ataudų (skersines) gijas iš anksto apibrėžta tvarka, kuri įrašoma į staklių atmintį. Pagrindiniai žakardinių staklių principai išliko iš esmės nepakitę, išskyrus darbo greičio padidinimą pritaikius kompiuterines technologijas.
Jeigu žakardiame audinyje naudojamas šenilinis siūlas, audinys vadinamas žakardiniu šeniliu. Paprastai šenilinis siūlas įpinamas į ataudus. Šeniliniai verpalai gaminami įpinant plaušelius tarp dviejų skaidrių siūlų, kurie po to susukami spirale. Išoriškai verpalas panašus į pūkuotą vikšrą (prancūziškai „chenille“ ir reiškia vikšrą). Pagal žaliavos sudėtį jie gali būti vienarūšiai, tarkime, viskoziniai, medvilniniai, poliesteriniai, arba mišrūs: pavyzdžiui, poliesteris su viskoze, medvilne ar akrilu. Visos žakardinių ir šenilinių audinių žaliavos atitinka Europos standartus, jų gamyboje nenaudojamos jokios žmonių sveikatai kenksmingos medžiagos.
Batistas
Batisto patalynė yra pasiūta iš plonesnio medvilnės audinio. Šie komplektai išpopuliarėja vasarą, o žiemą ar atvėsus orams žmonės mėgsta įsisupti į šiltus, storesnio medvilnės audinio patalus. Batistas audžiamas iš plono šukuotinės medvilnės siūlo. Nors atrodo plonas, tačiau yra labai stiprus ir patvarus. Jis pagamintas iš plonų, tankių verpalų, išaustas drobiniu pynimu. Pats audinio terminas yra kilęs iš pirmo tokių audinių gamintojo vardo ir pavardės – prancūzo Žano Batisto.
Kokį audinį rinktis perkant patalynę – ar padėjo?
Taigi, išsirinkite labiausiai Jums patinkančias, pagal jų sudėtį, prekes elektroninėje svetainėje. Mes užtikrinsime Jums geriausią raktinių frazių kilimo kokybę paieškoje – TavoSiena.lt