Geriamo vandens sistemos – Osmosai

Geriamo vandens sistemos. Osmosai veikia atvirkščiai nei natūralus osmoso procesas. Įprastai osmoso reiškinys vyksta natūraliam tirpalui tekant per pusiau pralaidžią porėtą membraną iš silpnesnės koncentracijos pusės į stipresnę. Jei osmosinis slėgis abiejose pusėse susilygina, tuomet susidaro osmosinis balansas ir tėkmė sustoja, bet kai sudaromas didesnis spaudimas stipresnės koncentracijos tirpalo pusėje, susidaro atvirkštinė tėkmė.

Geriamo vandens sistemos – Osmosai

Geriamo vandens sistemos - Osmosai

Veikiamos aukšto slėgio, vandens molekulės ir kai kurios ištirpusios medžiagos (kurių dydis yra mažesnis už membranos porų dydį) prasiskverbia pro membraną, o kitos priemaišos yra sulaikomos. Praeidamas pro membraną valomas vanduo dalijasi į du srautus:

  • filtratą (išvalytą vandenį);
  • koncentratą (koncentruotą priemaišų tirpalą).

Filtratas tiekiamas vartotojui, o koncentratas išbėga į nuotekas, nes visos priemaišos, kurios yra didesnė už membranos poras, mechaniškai negali prasiskverbti pro membraną.

Naudojant filtrus palaikoma stabili vandens kokybė

Naudojant tokią technologiją net stipriai pablogėjus atitekančiam vandeniui į osmosinę sistemą, išvalyto vandens kokybė vis tiek išlieka stabiliai aukšta.  Sulaikomų dalelių dydis yra priklausomas nuo membranos struktūros, t.y. jos porų dydžio. Pagal sulaikomų dalelių dydį membraninius procesus galima būtų suklasifikuoti į: 

  • mikrofiltracijos membranas;
  • ultrafiltracijos membranas;
  • nanofiltracijos membranas;
  • atbulinio osmoso membranas.

Atbulinio osmoso membranos

Atbulinio osmoso membranos turi siauriausias poras, todėl jos yra pačios efektyviausios. Jos sulaiko visas bakterijas ir virusus, didesnę ištirpusių druskų ir organinių medžiagų dalį (įskaitant geležį ir organinius junginius, suteikiančius vandeniui spalvą. Atbulinio osmoso membranos sulaiko vidutiniškai 97-99% visų ištirpusių medžiagų. Tokios membranos naudojamos daugelyje pramonės šakų, kur reikia aukštos kokybės vandens (vandentiekis, alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų gamyba, maisto pramonė, farmacija, elektronikos pramonė ir pan.).

Atbulinio osmoso membranos plačiai naudojamos buityje – atbulinio osmoso sistemos suteikia galimybę naudotis švariausiu vandeniu, atitinkančiu Sanitarines taisykles ir normas bei Europos geriamojo vandens kokybės standartus, o taip pat visus reikalavimus, keliamus buitinėje technikoje, šildymo sistemose ir santechnikoje naudojamam vandeniui.

SEO talpinimas