Temos Archyvai: Odontologija

10 priežasčių kodėl gali varginti blogas kvapas iš burnos

10 priežasčių kodėl. Beveik visi esame nors kartą jautę nemalonų kvapą iš burnos, tačiau kai kas su tuo susiduria kasdien ir tai dažnai yra gėdinga problema sukelianti socialinių iššūkių. Blogas burnos kvapas, mediciniškai vadinamas halitoze, gali atsirasti dėl jūsų vartojamo maisto ar gėrimų, netinkamų dantų higienos įpročių arba netgi gali būti pagrindinės sveikatos problemos požymis.

10 priežasčių kodėl

10 priežasčių kodėl

Amerikos odontologų asociacijos duomenimis, 50 procentų suaugusiųjų tam tikru gyvenimo momentu patiria blogą burnos kvapą arba halitozę. Vis dėlto daugeliu atvejų tai gali būti pagerinta tinkamai laikantis dantų higienos. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie blogo kvapo priežastis ir kaip to išvengti.

1. Neteisinga Burnos Higiena

Priežastis: Neteisingas dantų šepetėjimas, tarpdančių ir liežuvio valymas leidžia maisto dalelėms kauptis burnoje, suteikdamos bakterijoms galimybę laisvai daugintis. Šios bakterijos išskiria sieros junginius, sukeliančius nemalonų kvapą.

Sprendimas: Norint išvengti blogo kvapo, svarbu reguliariai palaikyti tinkamą burnos higieną, įskaitant reguliarius dantų valymus šepetėliu, tarpdančių ir liežuvio valymus. Taip pat nepamirškite laiku lankytis pas stomatologą ir atlikti burnos higieną.

2. Dantų problemos

Priežastis: Dantų problemos, tokios kaip kariesai ir dantenų ligos, gali sukelti blogą kvapą. Kariesuose gali užstrigti maisto dalelės, o dantenų ligos sukelia infekcijas dantenose.

Sprendimas: Reguliarūs stomatologo tikrinimai ir dantų valymai padės spręsti dantų problemas. Kariesų ir dantenų ligos gydymas yra būtinas norint atsikratyti blogo kvapo.

3. Sausa burna (Kserostomija)

Priežastis: Seilės yra svarbios burnos valymui nuo rūgščių ir dalelių. Sausa burna sumažina seilių gamybą, leisdama bakterijoms klestėti ir išskirti blogą kvapą sukeliančias dujas.

Sprendimas: Gerti pakankamai skysčių ir naudoti cukraus neturinčią kramtomą gumą. Taip pat svarbu spręsti pagrindines medicinos būklės ar vaistų šalutinių poveikių priežastis.

4. Tabako vartojimas

Priežastis: Rūkymas ir tabako kramtymas palieka ilgalaikį ir nemalonų kvapą burnoje. Tabako vartojimas taip pat padidina dantenų ligų riziką, kuri prisideda prie blogo kvapo.

Sprendimas: Geriausias būdas išvengti šios kvapo priežasties yra atsisakyti tabako vartojimo. Jei reikia, ieškokite pagalbos ir išteklių, kad padėtumėte sau atsikratyti šio žalingo įpročio.

5. Mityba

Priežastis: Kai valgote tam tikrus maisto produktus, tokius kaip česnakai, svogūnai, prieskoniai ar kiti stipraus kvapo produktai, virškinimo proceso metu jūsų skrandis sugeria tų maisto produktų aliejus. Šie aliejai prasiskverbia per kraują ir nukeliauja į plaučius, kur iškvepiant gali skleisti kvapą iki 72 valandų. Stiprūs gėrimai, pavyzdžiui, kava, taip pat gali sukelti blogą kvapą iš burnos.

Sprendimas: Mitybos rekomendacijos ir daugiau rasite portale medgyd. Adekvati burnos higiena dažnai padeda pašalinti kvapą, kurį sukelia šie maisto produktai.

6. Infekcijos

Priežastis: Blogo kvapo iš burnos problemos gali kilti dėl infekcijų, tokiose vietose kaip sinusitai, tonzilitas ar plaučių uždegimo. Sinusito metu atsiranda nosies gleivinės išsiskyrimas, prisidedantis prie blogo kvapo.

Sprendimas: Priklauso nuo infekcijos pobūdžio, tačiau gydant pagrindinę infekciją tinkamais vaistais galima sumažinti blogo kvapo simptomus.

7. Sisteminės ligos

Priežastis: Kai kurios sisteminės ligos, pavyzdžiui, diabetas, gali sukelti neįprastą kvapą burnoje dėl ketonų buvimo organizme.

Sprendimas: Sisteminės ligos valdymas medicinos gydymu ir gyvensenos pokyčiais yra būtinas šio tipo blogo kvapo atveju.

8. Gastroezofaginė refliuksinė Liga (GERD)

Priežastis: Refliuksas gali sukelti skrandžio rūgšties grįžimą į stemplę bei burną, sukeldamas rūgštų kvapą.

Sprendimas: GERD valdymas gyvensenos pokyčiais ir gydytojo nustatytų vaistų vartojimu gali padėti sumažinti šį simptomą.

9. Vaistai

Priežastis: Kai kurie vaistai gali sukelti burnos išsausėjimą kaip šalutinį poveikį, didinant blogo kvapo riziką. Kiti gali gaminti sieros junginius virškinimo sistemoje, prisidedant prie nemalonaus kvapo.

Sprendimas: Jei įtariate, kad vaistai yra blogo kvapo priežastis, pasitarkite su gydytoju dėl galimų alternatyvų ar sprendimų.

10. Blogai prigulę protezai ar kabės

Priežastis: Prigulę protezai, kurie netinkamai tinka, gali kaupti maisto daleles ir sukurti erdves, kuriose gyvena bakterijos, sukeliančios blogą kvapą.

10 priežasčių kodėl – Sprendimas

Sprendimas: Reguliarūs protezų ir kabių reguliavimai bei tinkama burnos higiena yra būtini tiems, turintiems kabes arba protezus.

Išvadose galima pasakyti, kad blogas kvapas gali turėti įvairias priežastis, todėl svarbu nustatyti konkrečią problemą norint efektyviai ją gydyti. Jei nerimaujate dėl nuolatinio blogo kvapo, pasitarkite su stomatologu arba gydytoju, kad atliktų išsamų tyrimą ir gautų asmeninį patarimą. Išsiaiškinus ir tvarkant priežastį, galėsite džiaugtis gaiviu kvapu ir pagerinta burnos sveikata.

SEO talpinami straipsniai

Kas yra odontologas – paslaugos Kaune

Kas yra odontologas? Tikėtina, kad daugelis apklaustų kauniečių nesudėtingai atsakytų į klausimą, kas yra odontologai. Taip, tai žodis kuris apima vieną iš medicinos sričių specialistų, dantų gydytoją. Kurio specializacija yra pacientų burnos ertmės būklės gerinimas gydant, atliekant profilaktinę dantų patikrą.

Kas yra odontologas

kas yra odontologas

Greičiausiai, kad vyresnio amžiaus kauniečiai dar nėra pakeitę savo žodyno todėl dažnai galima iš jų išgirsti minint ne odontologą, bet dantistą. Dantistas yra išlikęs dar iš senų laikų ir yra kilęs iš prancūzų kalbos. Prancūziškai dantis yra Dentis, todėl specialistai Kaune mano, kad dėl tokio žodžio atitikmens jis pritapo daugelio šalių gyventojams. Ne išimtis ir Lietuva. Tad odontologo sąvoka Lietuvoje buvo grąžinta tik 2004 metais, po stojimo į Europos Sąjungą.

Odontologas Kaune – visos paslaugos

Kiekvienam pacientui Kaune naudinga žinoti, kad odontologas gali suteikti daugiau paslaugų, nei užplombuoti dantį ar jį pašalinti. Pasidomėkite ką siūlo odontologas Kaune Rasosklinika.lt klinikoje.

  • Pirminė odontologo konsultacija. Ši paslauga yra pirmas žingsnis nustatant kauniečių ar Kauno miesto svečių dantų būklę, burnos ertmės ligas;
  • Odontologas konsultuoja tėvus ir teikia vaikų odontologijos paslaugas. kadangi dykstantys kauniečių vaikų dantys ne visada yra tokie kokiais norima, kad būtų, retkarčiais tenka aplankyti Rasosklinika.lt odontologą Kaune. Neretai kreivai dygstantys kauniečių vaikų dantys verčia tėvus prašyti pagalbos odontologo. Neretai nustembama, kad teks palaukti, nes tam tikroje dantų augimo stadijoje dantų tiesinimo plokštelės dar nėra rekomenduojamos naudoti, nėra tam galinčių pasitarnauti nuolatinių dantų. Tad visada nevenkite konsultuotis su odontologu Kaune, kad sužinotumėte realią situaciją dėl vaiko dantų būklės;
  • Netekusiems dantų ar vieno ir norintiems susigrąžinti šypseną veide Rasosklinika.lt odontologas gali pasiūlyti dantų implantaciją;
  • Rasosklinika.lt odontologas rūpinasi ir Kauno senjorų savų dantų ar protezų būkle. Protezavimas leidžia senjorams grįžti prie patogaus gyvenimo nekenčiant diskomforto valgymo ar bendravimo su kitais;
  • Siekiantiems, kad dantys būtų sveiki kauniečiams odontologas pasiūlys burnos higieną, kas užkirs kelią dantų gedimui ir burnos ligoms.

Svarbūs odontologo patarimai kauniečiams leidžia informaciją panaudoti praktiškai, išvengti dažno dantų gedimo. Tad, profesionalios odontologo Kaune paslaugos padeda daugeliui kauniečių prižiūrint dantis bei burnos ertmę.

ODONTOLOGIJOS KLINIKOS PASLAUGOS

REGISTRACIJA  +370 (37) 72 97 97