Kategorijos archyvas: Informacija

Nedaugelis žino kaip įdėti nemokamą skelbimą

Nedaugelis žino kaip įdėti nemokamą skelbimą

Kaip įdėti nemokamą skelbimą?

Šiais laikais žmonių vertybės yra gerokai pasikeitusios. Anksčiau didžiausias turtas buvo sveikata, laimė, šeimos artumas, meilė, neišskiriama draugystė… Dabar šiuos dalykus keičia materialūs dalykai, kurie tik trumpam suteikia džiaugsmo, o po to užsimiršta ir tampa nereikalingais, kampe užimantys vietą bei dulkes renkantys daiktai.

Neretai vaikštant po parduotuves neapgalvotai prisiperkam įvairiausių daiktų, kurių, iš tikrųjų, nei reikia, nei jie naudingi, o ir kainuoja nemažus pinigus. Taip pat yra ir su dovanomis. Ateina Kalėdos, gimtadieniai, o didžiausias galvos skausmas- ką dovanoti? Daugelis dažnai nesivargindamas įdėti šiek tiek pastangų ir sukurti, ką nors originalaus, savo rankų darbo dovanėlę, kuri parodytų, kad žmogus tau rūpi, nuperka visiškai nereikalingą statulėlę ar panašų menkniekį, kuris ne tik užima vietą, bet ir netinka prie interjero. Yra išeitis tokius daiktus parduoti, nors gali kas nors paprieštarauti, kad dovanotų daiktų parduoti negalima, bet, manau, geriau už gautus pinigus nusipirkti kažką mielo širdžiai ir tikrai reikalingo. Parduoti nereikalingus daiktus labai paprasta įkėlus skelbimą į skelbimų portalą internete. Paprasčiausiai tereikia į google paiešką įvesti „kaip įdėti nemokamą skelbimą“ ir išmetus skelbimų portalus, pasirinkti norimą. Pusė darbo jau padaryta, tereikia pasirinkti kategoriją, kuriai daiktas priklauso ir detaliai aprašyti daikto savybes. Gal jūsų daiktas kam nors pasirodys labai graži interjero detalė, o gal kažkas ieško būtent tokios dovanos kam nors kitam ir taip jūsų nereikalingas daiktas paliks jūsų namus ir iškeliaus į savo vietą grąžinęs pinigus, už kuriuos įsigysit kažką vertingo.

Vertingas ne tas, kas brangus, o tas, kas iš širdies. Kartais nereikia persistengti ir investuoti labai daug pinigų į dovanas, kurios, galbūt, jums ir teatrodo vertingos. Geriau kartais stipriai apkabinti, pasakyti gerą žodį ir priminti, koks žmogus jums brangus. Tokios dovanos tikrai ras sau vietą.

Pagrindinis nemokamų skelbimų sėkmės garantas yra unikalumas, nes unikalus tekstas labiau pritraukia pirkėją, nei pastebimas, kad jis yra įkeltas „copy paste“ principu norint sutaupyti laiko. Tačiau atvirkščiai, sutaupę laiko prarandate taip svarbius sau klientus.

Sienos ir fasadai laukia apdailos darbų pradžios

Sienos ir fasadai laukia apdailos darbų pradžios

Apdailos darbai: kuo dengti sienas?

Net ir tuo atveju, jei niekaip nesate susijęs su statybų sektoriumi, ko gero, puikiai žinoti, kad vienas iš tokio pobūdžio darbų yra sienų padengimas viena ar kita danga. Tai – tik vienas iš darbų, kuriuos sudaro apdailos darbai. Šiandieninė situacija leidžia rinktis įvairias sienų dangas, tad tam, kad pasirinktumėte tik tai, kas iš tiesų tiktų jūsų namams ir kas patiktų jums. Kokie galimi variantai? Apie tai kalbėsime jau netrukus.

Tapetai

Tapetai  šiuo metu yra vienas populiariausių pasirinkimų. Nesunku suprasti, kodėl būtent šios sienų dangos populiarumas yra toks didelis: ilgai tarnauja, didelis pasirinkimas,  nesunku išklijuoti net ir tuo atveju, jei nesate profesionalas, maža to, daugelis tapetų yra ypač paprastai prižiūrimi. Atsižvelgiant į šios sienų dangos savybes, nesunku išvardinti ir atvejus, kuomet ir vertėtų rinktis būtent tapetus – jei norite ilgai tarnaujančios dangos, kuria sienas galėtumėte  padengti patys, o taip pat norite turėti galimybė rinktis iš plataus stilių bei spalvų asortimento, tokiu atveju tapetai yra  kaip tik jums.

Dažai

Dar viena danga, kuria galite apdengti svetainės, virtuvės, koridoriaus ar bet kurios kitos namų patalpos sienas, yra dažai. Jei  kalbėtume apie  pasirinkimą, reikėtų akcentuoti, kad pastarasis įspūdingas – galite rinktis iš tūkstančių skirtingų dažų. Tiesa, priklausomai nuo kokybės ir aplinkos faktorių, kai kurių rūšių dažai gali tarnauti vos 5 – 6 erius metus, todėl  tokiu atveju belieka tik du pasirinkimai: perdažyti sienas ar rinktis ilgiau tarnaujančią medžiagą.

Plytelės

Vargu,  ar pavyktų rasti ilgiau tarnaujančią dangą sienoms nei plytelės. Būtent dėl šios priežasties plytelėmis sienas klijuoti vertėtų tose namų patalpose, kurios sienos yra veikiamos daugybės aplinkos faktorių. Kaip ir daugelio rūšių tapetus, plyteles paprasta prižiūrėti. Vis dėlto, jei kalbėtume apie kainą, daugeliu atveju, tai yra brangiausias  pasirinkimas.

Plokštės, lentelės

Dar vienas pasirinkimas, kuris laukia jūsų namų sienų yra plokštės arba dailylentės fasadui. Dėmesį verta atkreipti į  tai, jog pastarosios gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų: įvairių rūšių plastiko, medienos ar medienos drožlių, todėl fasado apdailą būtina derinti ir planuoti prieš pradedant darbus.

Na, o baigiant tekstą, belieka tik  pridurti, kad yra keletas dalykų, kurie galioja visoms išvardintoms sienų dangoms. Vienas iš jų yra pirkimo būdas (tiek tapetus, tiek dažus, tiek plyteles, plokštes ar plyteles, galite įsigyti tiesiai iš gamintojo, įprastoje parduotuvėje arba internetinėje). Dar vienas pastebėjimas: jei sienas pasirinkta danga ruošiatės dengti patys, internete rasite ypač daug patariamųjų straipsnių, kaip tai padaryti.

Vidaus apdailos klausimais pasidomėkite ČIA.

Namų statyba.

 

Statybos darbus privalu suplanuoti prieš pradedant

Statybos darbus privalu suplanuoti prieš pradedant

Statybos darbai: ką būtina apgalvoti prieš?

Statybos darbai yra plati tema, tad ne tik  kalbėti galima apie tai labai daug –  nuveikti galima dar daugiau. Tačiau būtent tai, jog ši sfera turi ypač daug pasirinkimų bei galimybių, ko gero, ir lemia tai, kad dažnas žmogus, kurio namuose yra būtina atlikti tam tikrus statybos, tiesiog nežino nuo ko pradėti visą statybų procesą. Belieka tik pridurti, kad viskas  bus kur kas paprasčiau tuo atveju, jei žinosite, ką reikia apgalvoti   prieš proceso pradžią ir kaip elgtis.

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį verta paminėti kalbant šia tema, yra tas, jog norint, kad statybų procesas, susidedantis iš vieno ar kelių statybos darbų, būtų sėkmingas ir sklandus, reikia turėti viziją. Taigi, belieka tik paklausti, kokia yra jūsų vizija – kas turi būti atlikta bei pakeista? Tik aiškiai bei tiksliai įvardijus pokyčius, kurių siekiate, bus aišku, kokie statybos darbai turi būti atlikti, o tuomet –  beliks tik ieškoti įmonės, galinčios atlikti šiuos darbus.

Turint aiškią bei tikslią viziją, yra ir dar vienas dalykas, kurį galima atlikti iš anksto. Jei pageidaujate kai kuriuos statybos darbus atlikti savarankiškai, tokiu atveju belieka tik pastebėti, kad pats tinkamiausias metas tam yra iš karto  po to, kai įvardijate visus statybos darbus, kurie turi būti atlikti. Belieka tik atidžiai peržiūrėti darbų sąrašą ir išrinkti tuos darbus, kurie bus atlikti jūsų. Reikia tik priminti, kad šiuo etapu atsakingai vertintumėte savo galimybes – svarbu jų nepervertinti ir rinktis tik tuos,  kuriuos tikrai sugebėsite atlikti.

Kalbant šia tema belieka tik pasakyti, kad egzistuoja ir nemažai pagalbinių priemonių, kurias verta naudoti planuojant statybų darbaus. Ne paslaptis, kad vienas opiausių klausimų, su kuriuo susiduria tie, kurie planuoja statybos darbus, yra toks: kokia bus apytikslė suma, kurią teks sumokėti už statybos darbus? Viena priemonių, kuri padės sužinoti kaip įmanoma tikslesnę pinigų sumą, yra sąmatų skaičiuokles. Tokias skaičiuokles savo internetinėse svetainėse pateikia  nemažas dalis įmonių, kurios vykdo statybos darbus. Naudoti šiomis skaičiuoklėmis labai paprasta – tereikia įvesti tam tikrus duomenis ir sužinosite preliminarią statybos darbų kainą.

Tačiau tie, kurie nori sužinoti, kiek apytiksliai gali tekti sumokėti už statybos darbus, gali rinktis ir kitą variantą. Tai – konsultacijos. Tokiu atveju vertėtų kreiptis į jus dominančias įmones, pateikti tam tikrą informaciją  – turėsite galimybę sužinoti preliminariais kainas.

Daugiau gyvūnų prekių galima rasti internetu

Daugiau gyvūnų prekių galima rasti internetu

Gyvūnų prekės internetu: daugiau galimybių

Auginate gyvūnėlį? Tokiu atveju vertėtų atkreipti dėmesį į galimybę jam reikalingų  prekių įsigyti internetu. Tai daryti turėtumėte jau vien dėl to, kad  toks pasirinkimas jums suteikia kur kas daugiau galimybių. O kokios tos galimybės, sužinosite jau netrukus.

Bene viena svarbiausių, kodėl gyvūnų prekės internetu yra pasirinkimas vertas dėmesio, kiekvieno žmogaus, kuis augina vienokį ar kitokį gyvūnėlį, yra net iki kelių kartų didesnis pasirinkimas. Jei gyvate maža miestelyje, tai tikėtina, kad jame veiks vos kelios parduotuvės, kuriose prekiaujama  gaminiais, kurie yra skirti gyvūnams. Maža to, pasirinkimas nebus didelis: galite tikėtis kelių dešimčių rūšių maisto bei skanėstų, šiek tiek mažiau rūšių priemonių, skirtų švarai, tvarkai, higienai, laisvalaikiui ar lavinimui. Tuo arpu internetinės parduotuvės gali pasiūlyti kur kas daugiau prekių. Taip yra dėl vienos ypač paprastos priežasties – nemaža dalis internetinių  parduotuvių veikia štai tokiu principu:  prekes užsako tik tuomet,  kai pirkėjas pateikia konkretų užsakymą. Tokiu atveju parduotuvės darbuotojai yra tikri, kad  prekės tikrai bus reikalinga, nešanti pelną.

Yra ir dar viena galimybė. Kaip rodo statistika, internetinės  parduotuvės pirkėjus kur kas dažniau pradžiugina maloniomis dovanėlėmis nei   įprastos parduotuvės. Na, o tarp dažniausiai pasitaikančių dovanų yra mėginėlis ėdalo, mini skanėstas ar nuolaidų kuponas  kitam apsipirkimui. Belieka tik daryti prielaidą, kad internetinės parduotuvės pirkėjus palepina kur kas dažniau dėlto, jog jos patiria mažesnius parduotuvės išlaikymo kaštu,  todėl gali skirti daugiau pinigų kitiems tikslams, šiuo atveju – pradžiuginti  pirkėjus.

Dar vienas dalykas- papildoma informacija. Dažna internetinė parduotuvė turi skiltį, kurioje dalija informaciją bei patarimus, apie tai, kaip išsirinkti naminį ar egzotinį gyvūną, kaip jį prižiūrėti, kaip elgtis vienu ar kitu atveju, kaip išvengti ligų, kaip dresuoti, leisti kartu laisvą laiką ir pan.

Na, o  baigiant pastebėjimus šia tema, belieka tik pridurti, kad tai –  tik pačios pagrindinės  galimybės, kurias siūlo internetinės parduotuvės tam , kad jūsų augintiniai gyventų dar patogiau, sočiau bei gražiau. Negalima nepaminėti, kad  dažna internetinė parduotuvė gali pasiūlyti ir dar daugiau nei  įprasta, tiesiog situacija  kone kiekvieną kartą yra skirtinga: yra internetinių parduotuvių, kurios suteikia galimybę išsinuomoti daiktų, kurių jūsų augintiniui prireikia ne taip jau ir dažnai; yra ir tokių internetinių parduotuvių, kurios jūsų užsakytas  prekes supakuos kaip dovaną ir   nusiųs nurodytu adresu.

Katėms.

Itin gero kompiuterio paieškos protingai

Itin gero kompiuterio paieškos protingai

Draugų rate aptarti kompiuterių pliusus ir minusus nėra vaikiška, kaip tik atvirkščiai, kartais ir būtina. Kompiuterių gausoje galima ne tik pasiklysti, bet ir nebe suvokti, koks iš jų geresnis ir kokį verta rinktis, o kokio atsisakyti.

Visi nori žinoti, kaip reikia teisingai pasirinkti asmeninį kompiuterį. Vienos nenuginčijamos tiesos nėra, bet visada galima sekti tam tikromis gairėmis, kurios padės pasirinkimą susiaurinti ir leis pagaliau išsirinkti savo kainos vertą prietaisą.

Iš pradžių dera atsakyti į kelis paprastus klausimus – kam man reikalingas kompiuteris, kokius sudėtingus darbus žadu su juo atlikti, kiek esu linkęs investuoti pinigų, ar svarbus prekės ženklas.

Jei gamintojo vardas yra viskas, tai pasirinkimas yra akivaizdus. Žmogus serga Apple manija, nieko nepakeisi, jis pats tiksliai žino, kuris modelis patenkins visas jo svajas. Kitiems asmenims būna sunkiau. Dažnai savo dėmesį kreipiame į nešiojamus kompiuterius, kurie, žinoma, yra patrauklus pirkinys. Deja, retai jie palieka šeimininko stalą. Tad gal geriau investuoti į stacionarų kompiuterį, kuris tvirtai stovės ant jo, o ekrano dydžiu galės džiaugtis visa šeima.

Šiuolaikiniai stacionarūs kompiuteriai gebėjo patobulėti. Jie dabar neužima tiek vietos kiek jų pirmtakai. Žinoma, kalba eina apie tuos prietaisus, kurie vadinami all in one. Kompiuteris kartu su monitoriumi, faktiškai jokių papildomų laidų apart maitinimo įtampos. Kas gali būti geriau? Tikrai niekas, nes kiekviena kompanija gamina šiuos prietaisus ir žmogus nesunkiai ras sau tinkantį ir patinkantį daiktą, o kainos nėra didelės.

Žinoma, yra žmonių dalis, kuri drąsiai pagrūmos pirštu ir pasakys, kad geresnio ir mažesnio prietaiso už planšetinį kompiuterį nėra, o namie jis reikalingas tik elektroniniam paštui patikrinti ar susipažinti su pasaulio naujienomis. Suprantama, kad šis prietaisas yra be galo patogus ir dažnas asmuo susimąsto apie jo pirkimą. Jei piniginė leidžia, neabejokite ir jį įsigykite. Nusivylęs neliksite. Tik dera prisiminti vieną dalyką, kad visi kompiuteriai savo techninėmis charakteristikomis nusileidžia stacionariam kompiuteriui, kuris gražiai papuošia stalą. Bet kuris sudėtingesnis darbas reikalauja klaviatūros ir pelės kombinacijos, o laisvalaikiu yra malonu ir į priešus pašaudyti.

Tobulo daikto nėra, bet dauguma šiuolaikinių prietaisų prie jos priartėti sugeba. Geriausias patarimas naujo kompiuterio besidairantiems asmenims – nebijokite ir įsigykite all in one stalinį įrenginį, o už likusius pinigus nusipirkite planšetinį kompiuterį. Juo galima naudotis visur, bet ne visiems darbams jis yra tinkamas.

Norint atrasti dar pigesnį kompiuterį pagal jūsų pasirinktus parametrus, rekomenduojame pirkti internetu, kadangi parduotuvė internete išlaikyti kainuoja mažiau, tad viskas atsiliepia ir produktų kainoms. Bet, teisę paliekame rinktis jums.

Apie skalbimo mašinų kainas pasidomėkite, gal rasite sau tinkamiausią ČIA.

Geriausias energijos šaltinis yra biokuras

Geriausias energijos šaltinis yra biokuras
Atsinaujinantys energijos šaltiniai – mūsų ateitis. Viena iš jų rūšių yra biokuras, kuris gaminamas iš biomasės ir įvairių atliekų. Biokurui priskiriami pjuvenų briketai. Jie pasižymi daugeliu teigiamų savybių, dėl kurių kasmet vis daugiau žmonių nusprendžia išbandyti šildyti pastatus deginant juos, o ne malkas ar akmens anglis.
Briketus kai kurie renkasi dėl to, kad jie yra ekologiškai švarus kuras. Jie gali būti gaminami ne tik iš supresuotų medienos pjuvenų bei įvairių nuo medienos apdirbimo likusių atliekų, bet ir iš specialiai auginamų energetinių augalų masės. Taigi, viskas iš ko jie gaminami gali būti išgaunama tiesiogiai iš gamtos. Briketus priskiria prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Jie gaminami iš biomasės. Verta paminėti ir tai, kad deginant tokius briketus išskiriamo CO2 t.y. anglies dioksido kiekis yra artimas nuliui. Energija, kuri išskiriama vėl sugrįžta į aplinką jos neteršiant.
Medienos pjuvenų briketai tapo labai paklausūs pasaulinėje rinkoje. Netrukus po jų naudojimo pradžios buvo pastebėta, kad yra dar viena jų svarbi teigiama savybė. Lyginant su malkomis jie daug vertingesni kaloringumo prasme. Tai reiškia, kad deginant briketus išskiriama daug daugiau šilumos. Žinoma, kad kaloringumas priklauso nuo to, iš kokios medienos rūšies gaminami briketai, tačiau jie vis tiek pranoksta malkas. Taip nutinka dėl to, kad malkų drėgmės kiekis yra net iki 65 procentų, o briketų gali būti pasirenkamas iki 8 procentų. Be to, supresuotos pjuvenos tolygiau paskirsto šilumą, kuomet dega. Tai prisideda ne tik prie didesnės kaitros išskyrimo, bet ir leidžia efektyviau panaudoti šilumos energiją.
Kalbant apie briketų skirtumus verta pasakyti, kad jie tarpusavyje skiriasi ne tik medienos rūšimi, iš kurios jie gaminami. Kaip jau buvo paminėta, skirsis kaloringumas. Kad būtų galima suprasti skirtumus, galima paminėti, kad ąžuolo briketų kaloringumas sieks 6000 kcal/kg, o beržo apie 4700 kcal/kg. Tuo tarpu malkos tik apie 2500 kcal/kg. Skirtumas tikrai didelis tarp briketų ir malkų. Taip pat skiriasi pagal likusį po degimo proceso pelenų kiekį. Pavyzdžiui, deginant spygliuočių briketus pastebimas didesnis peleningumas, nei deginant lapuočių, o jeigu lyginsime su malkomis, tai briketus deginant turėsite labai nedaug pelenų, priešingai nei po malkų deginimo.
Briketus renkasi tie, kurie domisi naujovėmis. Tai sparčiausiai populiarėjanti ekologiško kuro rūšis, kuri greitai tampa mėgiama dėka daugybės teigiamų savybių. Iš supresuotų pjuvenų gaminamus briketus vertina vis daugiau pirkėjų.

Daugiau informacijos ČIA.

Straipsnis patalpintas: 2015-06-08

Nespėliokim kiek kainuoja elektros projektai

Nespėliokim kiek kainuoja elektros projektai

Elektros projekto kaina
Statote naują namą ir jums reikalinga elektra? Tuomet jums turi būti įdomi informacija apie tai kaip ji įvedama ir, ko reikia norint prisijungti prie skirstomųjų elektros tinklų. Daugelį domina ne tik reikalingi dokumentai ir tai, kur juos reikės pristatyti, bet ir elektros projekto kaina bei kiti svarbūs darbai, kurių neatlikus nebus galima naudotis elektra.
Norint, kad viskas vyktų sklandžiai, reikia, kad viskas būtų vykdoma tiksliai pagal nustatytas taisykles ir vadovaujantis įstatymais. Norint prisijungti prie AB „LESTO“ tinklų ir naudotis elektra, reikia žinoti nuo ko viską pradėti. Elektros prijungimo darbai pradedami nuo elektros projekto. Tik jį parengus galima bus tęsti tolimesnius darbus. Neturint parengto ir suderinto elektros projekto negalima bus pradėti numatytų darbų.
Dažniausiai dominantis klausimas susijęs su pinigais, nes norima tiksliai žinoti, kiek reikės mokėti. Prisijungimo įkainiai yra skirtingi, nes jie nustatomi pagal vartotojų grupes. Jos skirstomos pagal elektros įrenginių leistinąją galią. Norint sužinoti, kiek reikės mokėti, turėtumėte kreiptis į AB „LESTO“ darbuotojus arba susirasti jų interneto svetainėje pateikiamą informaciją, kurioje nurodoma, kas kokiai vartotojų grupei priklauso ir, kiek reikia mokėti.
Elektros projekto kaina taip pat priklauso nuo kai kurių kriterijų. Geriausia kreiptis į pasirinktą įmonę ir sužinoti, kiek tiksliai viskas kainuos. Galima pateikti preliminarias kainas – individualaus namo elektros įvado projekto parengimo kaina kartu su suderinimu gali siekti iki 400 eurų. Tuo tarpu viso projekto kaina gali siekti apie 2000 eurų. Darbų atlikimo terminas gali būti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Jeigu reikia, kad darbai būtų atlikti greičiau – kaina didėja.
Reikiamus dokumentus galite tvarkyti patys arba kreiptis į atestuotą įmonę, kuri teikia visas su elektros projektavimu susijusias paslaugas. Patogiausia, kai darbus atlieka tai nusimanantys specialistai, nes pirmą kartą su tuo susiduriantiems žmonėms iškyla daug neaiškumų ir tenka skirti daug laiko tokiems darbams atlikti. Kartais susitariama, kad bus atlikti tik projektavimo darbai, o derinimus vykdo paslaugą užsakęs klientas. Tai sudėtingi darbai. Juk projektuoti turi tik turintys reikiamą patirtį ir žinias specialistai. Nuo to priklauso saugumas ir tinkamas elektros įvedimas į pastatus.
Elektra naudojasi daugybė žmonių. Tam, kad ir jūsų namuose ji būtų, reikia atlikti daug darbų. Įvairūs projektavimo etapai, reikalingi dokumentai, atsakingų instancijų išduodami leidimai ir projektavimo darbų specialistų paieška nėra paprastas darbas. Vis dėl to, tai būtina atlikti, kad būtų galima prisijungti prie elektros tinklų.

Daugiau informacijos ČIA.

Straipsnis patalpintas: 2015-06-05

ELEKTRONINĖS KOMERCIJOS REGULIAVIMAS ES IR LR 2

ELEKTRONINĖS KOMERCIJOS REGULIAVIMAS ES IR LR 2

Antroje darbo pristatymo dalyje užbaigsime supažindinti su įžanga ir pereisime prie elektroninės prekybos apibrėžimų, privalumų ir trūkumų dėstymo.

Įstatymo projektas atitinka Europos Komisijos direktyvų 1997/7/EC, 2000/31/EC nuostatas. Kadangi šios direktyvos nereglamentuoja mokestinių santykių, todėl Lietuvos elektroninės prekybos įstatymo projekte šie santykiai nereglamentuojami. Jie reglamentuojami kitais Lietuvos įstatymais.
Šiandieninėje visuomenėje internetas labai populiari informacijos perdavimo ir bendravimo priemonė, todėl kibererdvė tapo komercinės veiklos aplinka ir šaltiniu. Dabar daugybė įvairių kompanijų siūlo savo produktus ir paslaugas internetu. Ko gero nesuklysiu teigdamas, kad beveik visos komercinės veiklos rūšys gali būti sėkmingai plėtojamos naujoje erdvėje, pvz.: įvairių prekių pardavimas, aukcionai, paslaugų teikimas, žurnalų, laikraščių publikavimas ir t.t.
ELEKTRONINĖS KOMERCIJOS APIBRĖŽIMAS, PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI BEI DALYVIAI

Nėra unifikuoto ir visuotinai pripažinto elektroninės komercijos (EK) apibrėžimo. EK yra daug daugiau nei vien tik prekių ir paslaugų pirkimas ir pardavimas internetu. Ji apima bet kokią komercinę transakciją, atliktą elektroniniu būdu, t.y. elektroninėmis priemonėmis elektroniniu būdu.
Įvairių šaltinių EK pateikiami apibrėžimai labai skiriasi. Platusis EK apibrėžimas yra pateikiamas Olandijos vyriausybės EK veiksmų plane „Actieplan Elektronic Commerce“, March 1998 (…minez.nl/bt it/fs techno.htm): „[…] elektroninė komercija […] apima visas ir bet kokias verslo transakcijas, kurios vykdomos elektroniniu būdu, turint tikslą padidinti rinkos funkcionavimo efektyvumą“.
Vienas svarbiausių EK privalumų – globalumas, t.y. pardavėjas gali pasiekti vartotojus, esančius bet kurioje pasaulio vietoje. Elektroninė komercija labai tiksliai užfiksuoja, kas iš tiesų, kada ir kaip įvyko, t.y. pirkėjas ar pardavėjas bet kada gali pasižiūrėti, kas ir kada atsitiko.
Nepaisant privalumų EK turi ir trūkumų, pvz., informacija apie sandorį gali būti paskleista visam pasauliui per labai trumpą laiką, be to, sunku nustatyti šalių buvimo fizines vietas. Taip pat pardavėjas ar pirkėjas (ir net pats įstatymų leidėjas) susiduria su sunkumais identifikuojant asmenis, veiksmus, produktus, veiklą, fizinę vietą ar netgi pačias šalis.

1 dalis (pradžia).

3 dalis.

Antra darbo dalis įkelta: 2015-04-16