Kovos su stresu priemonės. Išgyvenkime rudeninę depresiją paprasčiau: 9 patarimai

Kovos su stresu priemonės. Išgyvenkime rudeninę depresiją paprasčiau: 9 patarimai. Ruduo yra gražus metų laikas, tačiau, deja, labai dažnai lydimas nostalgiškos nuotaikos, net prastos miego kokybės. Tiesiog daugelis mūsų rudenį tampa pasyvesni, mažiau juda, ne taip sveikai maitinasi, pamiršta savimi rūpintis, ilsėtis. Visgi, kovoti su ta nostalgiška rudeniška nuotaika – ne tik kad galima, tačiau ir būtina. Net ir labai niūriomis dienomis jūsų nuotaika gali būti gera, savijauta puiki. Svarbiausia įtraukti kelis paprastus, kasdienius procesus, rutinas, kurios taip reikalingos Jūsų kūnui visus metus.

Kovos su stresu priemonės

Kovos su stresu priemonės
Lina Kivaka  iliustracija iš pexels.com
  1. Maisto papildai

Norint gerai jaustis, svarbu, kad organizmas būtų aprūpintas visomis jam reikalingomis medžiagomis. Kadangi viską, ko reikia kūnui, gauti su mityba yra sunku – puikia alternatyva tampa maisto papildai. Juos įsigyti galite bullpower.lt internetinėje prekybos vietoje. Rudenį, kai imunitetas dažniausiai nusilpsta, į kasdienį racioną siūloma įtraukti amino rūgštis, omega riebiąsias rūgštis, o gal ir paprasčiausiai kompleksinius vitaminus.

  1. Sportas

Bet kokia fizinė veikla gali padėti jums jaustis kur kas geriau. Tai yra faktas. Svarbiausia, kad gera savijauta džiugins ne tik kūną, tačiau ir sielą. Nebūtina aktyviai sportuoti, net ir 10 000 žingsnių per parą gali padaryti stebuklus. Ypač, kai tie žingsniai skaičiuojami lauke, geru oru, kartu „renkant“ ir vitaminą D.

Ketut Subiyanto  iliustracija iš pexels.com

  1. Sveika mityba

Turbūt net neverta sakyti, kad sveika mityba gali padėti jums jaustis kur kas geriau. Pirmiausia dėl to, kad organizmas aprūpinamas jam reikalingomis medžiagomis, o antra ir dėl to, kad sveika mityba –  dažniausiai lengva, o tai leidžia išvengti per didelio apsunkimo, kuris tamsiuoju metų laiku tikrai labai vargina.

  1. Poilsis

Daugelis žmonių šiais laikais gyvena itin aktyviai ir paprasčiausiai pamiršta, kad poilsis yra mūsų energijos ir sveikatos šaltinis. O ilsėtis yra būtina. Taip, kaip jums labiausiai patinka. Tačiau medikų rekomendacijos dažniausiai yra praleisti mažiau laiko prie ekranų, kadangi naršymo veikla – labiau darbas nei poilsis.

  1. Neignoruokite prastos savijautos

Blogai, kai žmogus prastai jaučiasi, tačiau jis apsimeta, kad viskas yra gerai. Tai galioja ne tik tokiu atveju, kai yra juntamas koks nors fizinis diskomfortas. Psichologinės ligos, nuovargis ir panašiai – lygiai taip pat veikia žmogų ir gali labai apsunkinti rudens dienas. Dėl to reikia kokybiškai ilsėtis, o jeigu jaučiatės vis tiek blogai – keliauti pas medikus konsultacijai, tyrimams.

Dar keli patarimai

  1. Venkite žalingų įpročių

Kai nuotaika yra prasta – žalingi įpročiai gali ją pabloginti dar labiau. Rūkymas, alkoholis ir net labai didelis kofeino kiekis – jūsų sveikatai neigiami įpročiai. Ne tik fizinei, tačiau taip pat ir psichologinei, kurie rudens metu dėl tamsių dienų gali būti ir taip ne pati geriausia.

  1. Bendraukite 

Jeigu Jums liūdna – bendraukite. Žmogus yra socialus gyvūnas, tad reikia sau suteikti galimybę kuo daugiau laiko praleisti tarp kitų žmonių. Žinoma, tik tokiu atveju, kai jums to norisi. Tačiau užsidarymas namuose – dažnai yra prastos savijautos priedėlis.

Helena Lopes  iliustracija iš pexels.com

  1. Optimali miego kokybė

Rudens metu dažniausiai norisi miegoti daugiau nei vasarą. Tai yra normalu. Tiesa, optimalios 8-9 valandos dažniausiai yra geriausias pasirinkimas. Norime pabrėžti, kad per mažai miego yra taip pat blogai kaip ir per daug miego.

  1. Užsiimkite malonia veikla

Jeigu norite tamsiuoju metų laiku jaustis kuo geriau – užsiimkite veikla, kuri jums kelia pasitenkinimą.

SEO talpina