Blindė-Salix caprea natūralus aspirino pakaitalas

Blindė-Salix caprea. Blindės liaudies medicinoje naudojamos nuo senų laikų. Blindės gydomosios savybės jau prieš 4000 metų buvo minimos egiptiečių ir šumerų tekstuose. Blindės žievė buvo vertinama kaip priešuždegiminė, karščiavimą, galvos, reumatinius skausmus mažinanti priemonė. Blindės veiklioji medžiaga yra salicinas, kuris organizme virsta salicilo rūgštimi (aspirino pirmtaku). Gydomoji blindės žievės vertė labai sumažėjo išradus sintetinę salicilo rūgštį, iš kurios pradėtas gaminti aspirinas. Aspirinas tapo labiausiai naudojamu vaistu pasaulyje.

Blindė-Salix caprea

blindė-Salix caprea

            Kadangi pastaruoju metu dalis žmonių grįžta prie natūralių sveikatinimo būdų, trumpai norisi priminti apie blindės žievės, lapų, kačiukų gydomąsias savybes ir apie tai kaip blindė taikoma liaudies medicinoje.

Blindės žievė

            Blindės žievė naudojama įvairiems nuovirams, arbatoms ir užpilams ruošti, kurie vėliau naudojami kaip vaistas nuo peršalimo, reumato, kokliušo, tuberkuliozės, podagros ir maliarijos (vietoj chinino). Blindės žievės užpilai padeda sušvelninti galvos skausmą ir net migreną, sumažina karščiavimą, sustabdo kraujavimą, pašalina virškinamojo trakto sutrikimų, inkstų patologijų ir kepenų uždegimo simptomus bei padeda reguliuoti svorį. Ji taip pat naudojami kaip raminamasis ir prieš kirminus veikianti priemonė. Iš blindės žievės ruošiami  užpilai, milteliai ir losjonai gydant žaizdas, opas ir furunkulus, spuogų ir dermatito gydymui, taip pat gydant hiperhidrozę (per didelį prakaitavimą). Kai kuriose Azijos šalyse blindės žievė naudojama kaip diuretikas.Pastebėtas teigiamas blindės žievės užpilų poveikis nuo virškinimo sutrikimų, uždegiminių virškinamojo trakto ligų, geltos (hepatito), inkstų ir blužnies ligų, ypač tais atvejais, kai šie organai nesusitvarko su nuodingų medžiagų pašalinimu iš organizmo. Blindės žievės nuoviras padeda esant viduriavimui, šlapimo takų uždegimui, kai kuriems ginekologiniams negalavimams, infekcinėms ligoms ir įvairios kilmės kraujavimui. Žievės nuovirais skalaujama burna ir gerklė nuo stomatito, dantenų uždegimo, periodonto ligų, tonzilito ir įvairių ligų.

Užpilo paruošimas

            Blindės žievės užpilo paruošimas: 3-4 šaukštus džiovintos ir susmulkintos žievės užpilti 1 litru verdančio vandens, virti dar 5 minutes, uždengti ir pritraukti mažiausiai ketvirtį valandos. Galima vartoti karštą arba šaltą.

Kačiukai pavasarį

            Anksti pavasarį, prieš pat Verbų sekmadienį, palaukėse  ir pamiškėse gluosniai pasipuošia žiedais, kurie liaudyje vadinami kačiukais.Gluosnių yra labai daug rūšių. Šiai rūšiai priskiriama ir blindė (Salix caprea). Šį augalą žiemos metu labai mėgsta stirnos ir briedžiai. Tačiau blindė yra naudinga  ne tik šiems gyvūnams bet ir žmonėms. Liaudies medicinoje vartojama blindės žievė ir žiedynai. Blindės žiedai yra natūralus gamtinis aspirinas. Jie skystina kraują, padeda esant širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimams. Liaudies medicinoje blindės žievės arba žiedų nuoviras tonizuoja širdies aktyvumą ir stiprina kraujagyslių sieneles.Todėl blindės žiedai vartojami nuo aritmijos, tachikardijos, arterinės hipertenzijos ir kardioneurozės, taip pat nuo nervinės kilmės galvos skausmų. Blindės kačiukų arbata puiki priemonė nuo kosulio.

Paruošimas ir naudojimas

Nuoviras: 1 šaukštą žiedynų virti ant silpnos ugnies 2–3 minutes 250 ml vandens. Gerkite po 1/3 puodelio 2-3 kartus per dieną 1-2 mėnesius.

Tinktūra: 25 ml gluosnių žiedynų užpilkite 250 ml degtinės, palaikykite 3 savaites tamsioje vietoje, perkoškite, gerkite 25-35 lašus 3-4 kartus per dieną prieš valgį.

            Gydomųjų savybių turi ne tik blindės žievė, žiedai bet ir lapai. Lapuose vitamino yra C 7–10 kartų daugiau nei apelsinuose! Šviežių lapų kompresai padeda nuo reumato, mėlynių.. Jie gydo grybelį ant kojų (jei lapai yra sausi, tada juos pirmiausia reikia sudėti į karštą vandenį. Lapų sultimis šalinamos karpos.

Bendram sveikatos gerinimui

Gira iš blindės žievės pagal B. Bolotovo metodą:

    3 litruose virinto vandens ištirpinti 1 puodelį cukraus, įdėti 200 gramų gluosnio žievės, įpilti 1 arbatinį šaukštelį naminės grietinės (arba biokefyro) fermentacijai. Viską gerai išmaišyti. Stiklainio kaklelį aprišti kelių sluoksnių marle ir padėti į šiltą vietą. 3 dieną prasideda fermentacijos procesas. Gira fermentuojasi 3 savaites. Pradėjus vartoti, nupilti 300 ml. giros, suvartoti per dieną ir į stiklainį įpilti 300 ml. šilto vandens ir įdėti 1 šaukštelį cukraus Kitą dieną gira jau vėl bus paruošta vartoti. Taip darome 10 dienų

    Gerkite gatavą girą po 100 gramų 3 kartus per dieną 20 minučių prieš valgį, kursas 40-50 dienų. Ir jūsų kūnas jums padėkos už tokį rūpestingumą.

Blindė-Salix caprea – atsargiai ir pasitarus su gydytoju reikia naudoti jei geriate cheminius preparatus kraujo skystinimui, nesteroidinius vaistus. Negalima naudoti nėščioms ir maitinančioms moterims.

https://www.facebook.com/vaistazoles606/?view_public_for=115041196616480