Temos Archyvai: Medžiagos/įranga

Šildymo energiją taupantis sprendimas – Infraraudonųjų spindulių (IR) plokštės

Šildymo energiją taupantis sprendimas. Infraraudonųjų spindulių (IR) plokštės yra vienas iš efektyvių energiją tausojančių sprendimų, skirtų kambarių ar kitų vėsių erdvių šildymui. Naudojantis šiomis sistemomis, jūs sumažinsite kaštus, skiriamus šildymui.

Šildymo energiją taupantis sprendimas

Šildymo energiją taupantis sprendimas

Priklausomai nuo norimos apšildyti erdvės, skiriasi ir siūlomų IR panelių dydžiai. Būtina teisingai įvertinti esamą situaciją – pasirinkus per mažą šildytuvą, patalpa nebus visiškai apšildyta, o pasirinkus per didelį – erdvė gali būti peršildyta ir atitinkamai mokama nepagrįsta kaina už šilumos energiją. Jei šildytuvas kabinamas ant lubų, vienam kvadratiniam metrui tenka apie 50 W šilumos išeigos, o jei sistema montuojama ant sienos, tuomet 1m2 reikia 60 W.

Itin plonos panelės (storis 2,5 cm) puikiai tinka jūsų darbo vietoje, miegamajame, komercinėse patalpose ir t.t.

Montavimas lubose

Verta žinoti. Jei norite panelę integruoti lubose bei pajungti į egzistuojančią elektros sistemą, jums gali prireikti kvalifikuoto elektriko pajungimo darbams atlikti. Kitu atveju, tarkim kabinant paneles ant sienos, numatykite vietą su netoliese esančiu elektros lizdu.

IR paneles montavimas lubose

Nedidelio kambario šildymas

Norint apšildyti nedidelį kambarį, puikiai tinka 200-250 W infra panelė. Tokio dydžio sistema apšildo apie 4 m2 plotą, jei šildytuvas montuojamas ant sienos. Šildytuvą kabinant ant lubų, galima apšildyti apie 5 m2 plotą.

Apšildant vidutinio dydžio erdves, miegamuosius ir pn., jums prireiktų sistemos, kurios galia siekia nuo 400 W iki 600 W. Pavyzdžiui, naudojant 400 W panelę, galima apšildyti iki 10 m2, jei sistema montuojama ant sienos. Kabinant šildytuvą ant lubų, galima apšildyti net iki 12 m2. Atitinkamai 600 W atveju, apšildomi plotai siekia apie 15 m2 bei 18 m2.

Didelių erdvių šildymui

Apšildant dideles erdves, gali būti įvairūs sprendimai, skirti šildymo optimizavimai. Vienu atveju, verta naudoti vieną didesnės galios panelę, kitu kelias mažesnes sistemas. Naudojant didžiausios galios šildytuvą (galia 1230 W), galima apšildyti net iki 36 m2.

Šildymo energiją taupantis sprendimas – nedidelės sąskaitos

Taigi, naudojant IR paneles, sukuriamas šildymo sprendimas, kuriuo užtikrinamas komfortabilus patalpos apšildymas, išvengiant didelių sąskaitų už energiją. Be abejo, IR panelės gali būti montuojamos kartu su kitomis šildymo sistemomis. Siekiant optimizuoti infra panelės veikimą, naudojamas termostatas, kurio dėka “stebima” aplinka ir šildytuvas automatiškai išsijungia, pasiekus optimalią temperatūrą.

Straipsniu talpinimas

Tvoros tvėrimas natūralia mediena

Tvoros tvėrimas natūralia mediena. Medinės tvoros visoje šalyje yra labai populiarios tarp nuosavų namų savininkų. Jos pastatytos iš įvairiausių ir patraukliausių aptvėrimo medžiagų, esančių rinkoje, siūloma gausi rūšių bei stiliaus įvairovė. Vienos tvoros yra labiau patikimos drėgnoje aplinkoje, kitos – ne tokios atsparios aplinkos poveikiui, bet yra žymiai pigesnės.

Tvoros tvėrimas natūralia mediena

Tvoros tvėrimas natūralia mediena

Kodėl verta rinktis medieną, o ne kitas medžiagas tvorai?

Atsakymas į šį klausimą gali būti labai įvairus ir skirtingas, tačiau vyrauja kelios universalios tiesos, kodėl medinės tvoros namų savininkams yra patraukliausios. Pirmiausia, medis – tai klasika, jis pagyvina ir pagražina sodybą ar sklypą. Medis asocijuojasi su šiltumu, jaukumu ir svetingumu. Be to, mediena yra šiek tiek pigesnė nei kitos tvėrimo medžiagos, pvz., metalas, plienas, vinilas ar aliuminis.

Kuri mediena geriausia tvėrimui?

Kai kuriais atvejais atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kokį tvėrimo stilių žadate rinktis ir kaip žadate apdoroti medieną. Jei tveriate paprastais stulpeliais ir žadate juos dažyti, tai medienos rūšis ar ornamentas neturi didelės reikšmės. Jei žadate lakuoti arba palikti natūralų medį, tai kedras – tinkamiausia mediena tvėrimui.

Kas geriau, raudonasis ar baltasis kedras?

medine raudono kedro tvora

Raudonasis kedras yra optimalus variantas , nes jis yra tvirtesnis už baltąjį. Kita vertus, abu jie turi puikią natūralią apsaugą nuo aplinkos poveikio ir puvimo, nes išskiria riebalus (aliejų). Jei ieškote pigesnio varianto, tai rinkitės slėgiu apdorotą medieną, tačiau ji nė iš tolo neprilygs kedrui ilgaamžiškumu ir kokybe. Tačiau nesvarbu, kokią medieną bepasirinktumėte – ją reikia prižiūrėti ir paruošti drėgnajam metų tarpsniui.

Kokie yra tvėrimo stiliai?

Kokie yra tvėrimo stiliai?

Dažniausias tvorų stilius yra strypeliai, juos labai patogu varijuoti ir manipuliuoti. Jei siekiate daugiau privatumo, darykite mažesnius tarpus tarp strypelių, jei ne – priešingai. Taip pat yra būdas, kai tveriama iš abiejų pusių ir tokiu būdu uždengiami visi tarpeliai. Tai sukuria įdomią bei neįprastą išvaizdą ir yra naudinga, jei siekiate didelio privatumo.

Tvoros tvėrimas natūralia mediena – Ar galima apsitverti teritoriją pačiam?

Daugelis tvėrimo medžiagų, ypač medis, nereikalauja itin didelių žinių ar sugebėjimų, tačiau reikia turėti šio darbo įgūdžių: gali nepasisekti gražiai ir tvarkingai pritvirtinti, išlaikyti vienodų atstumų, todėl laikui bėgant tvora gali iškrypti arba pradėti klibėti. Jei nesate tikras dėl savo sugebėjimų, patartina kreiptis į kompaniją, atliekančią tokius darbus arba pasitarti su daugiau išmanančiu žmogumi.

Talpinti SEO straipsnius