Pareiškimas dėl fizinio asmens bankroto – informacija

Pareiškimas dėl fizinio asmens bankroto. Susidūrus su dideliais įsiskolinimais ir nemokumu, asmeninis bankrotas gali būti vienas geriausių problemos sprendimo būdų. Tai teisinis procesas, kurio tikslas atkurti asmens mokumą. Jei nusprendėte bankrutuoti, turėsite pateikti teismui numatytos formos pareiškimą – tai pirmasis žingsnis bankroto bylos iškėlimo link. Pateikti tokį prašymą nėra sudėtinga, tačiau naudinga žinoti, kokią informaciją privalu pateikti.

Pareiškimas dėl fizinio asmens bankroto

Pareiškimas dėl fizinio asmens bankroto

Nemokumo aplinkybės

Kreipiantis dėl asmens bankroto bylos iškėlimo, visų pirma, teismui būtina nurodyti susijusias aplinkybes. Fizinio asmens bankrotas nėra bausmė ir susidūrę su finansiniais sunkumais asmenys turėtų tai suprasti. Bankrotas labiau yra prilyginamas išsigelbėjimui iš susidariusios finansinės naštos. Šiuo atveju itin svarbu, kaip nutiko, kad asmuo tapo nemokus. Pareiškėjas turėtų tiksliai nurodyti, kada ir kodėl susidarė įsiskolinimai, kokių priemonių buvo imtasi jiems panaikinti. Taip pat būtina nurodyti kreditorius ir įsiskolinimų dydžius – jų suma nulems, ar bankroto byla gali būti iškelta.

Naudinga pasidmėti:

Fizinių asmenų bankroto įstatymas numato, kad bankrutuoti gali tik sąžiningi asmenys, tad teismas vertins nurodytas aplinkybes ir įsiskolinimus. Ne visi jie gali būti įskaityti – taip nutiks, pavyzdžiui, jei įsiskolinimas prieštarauja kreditorių interesams arba bankrutuoti siekiantis asmuo įsiskolinimus didino tyčia, siekdamas sukelti savo nemokumą.

Pajamos ir turtas

Asmeninis bankrotas apima visą fizinio asmens turtą, todėl jis turi nurodyti savo gaunamas pajamas, į kurias įskaičiuojamos ir įvairios išmokos, taip pat savo skolininkus ir valdomą turtą, sudarytų ilgalaikių sutarčių sąrašą. Bankroto proceso metu siekiama atstatyti fizinio asmens mokumą, tačiau kartu negalima nuskriausti ir kreditorių, todėl siekiama kiek įmanoma sumažinti įsiskolinimus.

Vis dėlto asmens bankroto byla teisme nereiškia, kad visas turimas turtas ir pajamos bus paimtos ir paskirtos įsipareigojimų kreditoriams padengimui. Teismas vertina visą pateiktą informaciją ir sudaro planą, atsižvelgdamas į abiejų šalių interesus. Dėl to bankrutuoti siekiantis asmuo taip pat turi nurodyti savo būtinuosius poreikius, pateikti išlaikomų asmenų duomenis.

Kreditorių interesai

Pareiškime būtina nurodyti informaciją, kuri atspindi, kaip ginami kreditorių interesai. Įstatymas numato, kad būtina ne mažiau kaip mėnesis prieš kreipimąsi dėl bankroto bylos iškėlimo informuoti kreditorius raštu. Informaciją apie tai, kaip ir kada kreditoriai buvo informuoti reikia pridėti prie pareiškimo dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo.

Taip pat reikia pateikti informaciją apie sandorius, kurie gali pažeisti kreditorių interesus, informaciją apie fizinio asmens priklausomybes, teistumą. Būtina nurodyti ir vykstančias bylas, kurių šalimi asmuo yra – šis reikalavimas turi dvejopą paskirtį, nes bylos baigtis gali lemtis ir turto sumažėjimą ar suvaržymus; ir, atvirkščiai, papildomas pajamas.

Be visos išvardintos informacijos, pareiškime taip pat turi būti nurodyti fizinio bankroto siekiančio asmens kontaktiniai duomenys ir pateikti nurodytą informaciją pagrindžiantys įrodymai.

Dar tik domintis fizinio bankroto galimybėmis yra svarbu susipažinti kas yra fizinio asmens bankrotas ir kokį tikslą turi bankroto įstatymas. Svarbios yra ir sąlygos leidžiančios bankrutuoti fiziniam asmeniui.

UAB “Centrinis bankroto biuras LT”

Įmonės kodas: 303017171

Adresas: A.Vivulskio g. 7-414, LT-03162 Vilnius

Atsiskaitomoji sąskaita: LT957300010141900325 (AB “Swedbank”).

Dirbame visoje LIETUVOJE

Bankroto administratoriaus konsultacijos tik su išankstine registracija

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti ir Viberunnamed programėle nr. +37060086100 )

El. paštascentrinisbankrotobiuras@gmail.com

SEO straipsniu talpinimas