Nespėliokim kiek kainuoja elektros projektai

Nespėliokim kiek kainuoja elektros projektai

Elektros projekto kaina

Statote naują namą ir jums reikalinga elektra? Tuomet jums turi būti įdomi informacija apie tai kaip ji įvedama ir, ko reikia norint prisijungti prie skirstomųjų elektros tinklų. Daugelį domina ne tik reikalingi dokumentai ir tai, kur juos reikės pristatyti, bet ir elektros projekto kaina bei kiti svarbūs darbai, kurių neatlikus nebus galima naudotis elektra.

Nespėliokim

[the_ad id=”472″]

Norint, kad viskas vyktų sklandžiai, reikia, kad viskas būtų vykdoma tiksliai pagal nustatytas taisykles ir vadovaujantis įstatymais. Norint prisijungti prie AB „LESTO“ tinklų ir naudotis elektra, reikia žinoti nuo ko viską pradėti. Elektros prijungimo darbai pradedami nuo elektros projekto. Tik jį parengus galima bus tęsti tolimesnius darbus. Neturint parengto ir suderinto elektros projekto negalima bus pradėti numatytų darbų.

Dažniausiai užduodamas klausimas

Dažniausiai dominantis klausimas susijęs su pinigais, nes norima tiksliai žinoti, kiek reikės mokėti. Prisijungimo įkainiai yra skirtingi, nes jie nustatomi pagal vartotojų grupes. Jos skirstomos pagal elektros įrenginių leistinąją galią. Norint sužinoti, kiek reikės mokėti, turėtumėte kreiptis į AB „LESTO“ darbuotojus arba susirasti jų interneto svetainėje pateikiamą informaciją, kurioje nurodoma, kas kokiai vartotojų grupei priklauso ir, kiek reikia mokėti.
Elektros projekto kaina taip pat priklauso nuo kai kurių kriterijų. Geriausia kreiptis į pasirinktą įmonę ir sužinoti, kiek tiksliai viskas kainuos. Galima pateikti preliminarias kainas – individualaus namo elektros įvado projekto parengimo kaina kartu su suderinimu gali siekti iki 400 eurų. Tuo tarpu viso projekto kaina gali siekti apie 2000 eurų. Darbų atlikimo terminas gali būti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Jeigu reikia, kad darbai būtų atlikti greičiau – kaina didėja.
Reikiamus dokumentus galite tvarkyti patys arba kreiptis į atestuotą įmonę, kuri teikia visas su elektros projektavimu susijusias paslaugas. Patogiausia, kai darbus atlieka tai nusimanantys specialistai, nes pirmą kartą su tuo susiduriantiems žmonėms iškyla daug neaiškumų ir tenka skirti daug laiko tokiems darbams atlikti. Kartais susitariama, kad bus atlikti tik projektavimo darbai, o derinimus vykdo paslaugą užsakęs klientas. Tai sudėtingi darbai. Juk projektuoti turi tik turintys reikiamą patirtį ir žinias specialistai. Nuo to priklauso saugumas ir tinkamas elektros įvedimas į pastatus.

Privalomi darbai

[the_ad id=”472″]

Elektra naudojasi daugybė žmonių. Tam, kad ir jūsų namuose ji būtų, reikia atlikti daug darbų. Įvairūs projektavimo etapai, reikalingi dokumentai, atsakingų instancijų išduodami leidimai ir projektavimo darbų specialistų paieška nėra paprastas darbas. Vis dėl to, tai būtina atlikti, kad būtų galima prisijungti prie elektros tinklų.

Daugiau informacijos ČIA.

Straipsnis patalpintas: 2015-06-05 – Talpinimas nemokamai